Sześć bramek w sparinowym starciu Korony z Ostrovią

Szkoleniowiec ostrołęckiej Korony Marcin Truszkowski
Szkoleniowiec ostrołęckiej Korony Marcin Truszkowski Arkadiusz Dobkowski
W sparingowym spotkaniu rozegranym na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce miejscowa Korona zremisowała z Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:3.

Pierwsze trafienie już w 9. minucie meczu na koncie gospodarzy zapisał Damian Drężewski. Goście prowadzeni przez trenera Pawła Kowalczyka odpowiedzieli w 38. minucie gry za sprawą Dawida Wilczewskiego. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy meczu Koronę ponownie na prowadzenie wyprowadził Paweł Dzbeński.

Po zmianie stron więcej sytuacji strzeleckich stwarzali sobie goście. Najpierw na listę strzelców wpisał się Piotr Zacheja, a w kolejnej akcji Sebastiana Szczechowiaka pokonał Dawid Kołakowski. Korona szczęśliwie wyrównała po samobójczym trafieniu jednego z testowanych zawodników w ekipie z Ostrowi Mazowieckiej.

Kolejne spotkania sparingowe piłkarze ostrołęckiej Korony rozegrają w sobotę, 30 lipca. Pierwszy zespół uda się na starcie do Łomży, gdzie rywalizował będzie ze Zniczem Biała Piska (godz. 15.00). Drugi zespół przed własną publicznością zmierzy się z juniorami ŁKS Łomża (10.00)

Ostatnie spotkanie sparingowe przed startem nowego sezonu IV ligi mazowieckiej rozegrają także piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka w meczu przed własną publicznością na stadionie przy ulicy Warchalskiego podejmą Makowiankę Maków Mazowiecki (godz. 13.00).

Korona Ostrołęka - Ostrovia Ostrów Maz. 3:3 (2:1)
Bramki: Drężewski 9. Dzbeński 45. Samobójcza 81. - D. Wilczewski 38., Zacheja 60., Kołakowski 70.

Korona: Szczechowiak, Dawidzki, Skarzynski, Skorupka, Buchalski, Górski Strzeżysz, Dzbeński, Drężewski, Nosek, Staszczuk oraz Jaroszewski, Karczewski, Jastrzębski, Zięba, Jóźwiak, Śnietka, Laska, Stachowicz, Pa. Wysocki, Kowalczyk

Ostrovia: Łyziński - Zapatka, Korzeb, Małkiński, Wasil, zawodnik testowany, R. Wilczewski, D. Wilczewski, zawodnik testowany, Dzwonkowski, Zacheja oraz Romanik, Kołakowski, zawodnik testowany