Przełamanie Tęczy JBB z Bzurą. Zobacz zdjęcia i wideo

Marek Kaliszewski zapewnił zwycięstwo Tęczy
Marek Kaliszewski zapewnił zwycięstwo Tęczy Arkadiusz Dobkowski
W kolejnym starciu IV ligi mazowieckiej - grupy północnej piłkarze Tęczy JBB Łyse na wyjeździe sprawili dużą niespodziankę, pokonując Bzurę Chodaków 3:2.

Już początek sobotniego starcia pokazał, że podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego mogą powalczyć o korzystny wynik. W pierwszych dwóch kwadransach meczu goście kilkakrotnie zagrozili bramce Bzury, a prowadzenie Tęczy JBB dał Marek Cichy, który w 34. minucie meczu wykorzystał świetne podanie od Daniela Wargulewskiego, ograł jednego z obrońców Bzury i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców. Niespełna dwie minuty później gospodarze zdołali wyrównać, a tym razem do siatki rywali trafił Adrian Łukawski, który strzałem głową pokonał Adriana Jędraszczaka.

Jeszcze przed przerwą piłkarze z Sochaczewa zdobyli drugiego gola. Tym razem Michał Błaszczyk pięknym strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Adriana Jędraszczaka. W efekcie do przerwy piłkarze z Łysych przegrywali 1:2. Po zmianie stron gospodarze skupili się na obronie korzystnego wyniku, a podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego robili wszystko, aby doprowadzić do wyrównania. W 61. minucie meczu Tęcza JBB odpowiedziała trafieniem Marka Kaliszewskiego z blisko czterdziestu metrów! Druga bramka strzelona przez Tęczę sprawiła, że niebiesko-granatowi z jeszcze większym animuszem przystąpili do ataku, a Bzura nadal skupiała się wyłącznie na grze z kontry.

W 85. minucie meczu goście przeprowadzili decydującą akcję sobotniego starcia. Mateusz Sowa dograł świetnie piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Marka Kaliszewskiego, a bramkostrzelny napastnik Tęczy JBB pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.
– Zasłużyliśmy w tym meczu na to, aby odnieść zwycięstwo i cieszę się bardzo, że komplet punktów wreszcie trafił na nasze konto – podkreślał po meczu Marek Kaliszewski. – Mam nadzieję, że będziemy potrafili w kolejnych spotkaniach zagrać na podobnym poziomie i powalczymy o kolejne punkty.

Kolejne starcie przed niebiesko-granatowymi już w środę, 31 sierpnia. Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego w meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce podejmą MKS Ciechanów. Początek spotkania został zaplanowany na godz. 15.00.

Bzura Chodaków - Tęcza JBB Łyse 2:3 (2:1)
Bramki: Łukawski 36. Błaszczyk 44. - Cichy 34. Kaliszewski 61. 85.

Tęcza JBB: Jędraszczak - Sulkowski, Zygmunt, Prusinowski, K. Kamionowski (89. Domian) - Kaliszewski, Sowa, Korytkowski (89. Chorążewicz), Sokołowski (69. Szymański), Wargulewski - Cichy (90.+2 Grzyb)