Pierwszy mecz APN Ostrołęka w Ekstralidze [ZDJĘCIA]

Trema dała się we znaki w pierwszych minutach meczu, ale później było już tylko lepiej. Trzynastoletni zawodnicy Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej zremisowali z Wisłą Płock 2:2 w swoim historycznym, bo pierwszym meczu na poziomie Ekstraligi Mazowieckiej.

W Ekstralidze nie ma już miejsca na przypadek, bo grają w niej naprawdę ciekawe firmy, m.in. Legia Warszawa czy Wisła Płock - niedzielny rywal APN-u, a w zasadzie APN Narwi, gdyż zespoły tego klubu występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych grają pod nazwą "APN Narew Ostrołęka", jest to efekt współpracy z MZKS Narew 1962 Ostrołęka.

Pierwszym rywalem APN-u w ekstralidze była ekipa Wisły Płock. Początkowa trema spowodowała, że gracze Wisły poczynali sobie lepiej w pierwszych minutach meczu i do przerwy prowadzili 1:0. Na początku drugiej części gry płocczanie podwyższyli na 2:0, ale to był dopiero początek emocji. Gracze z Ostrołęki ambitnie rozpoczęli pogoń za korzystnym wynikiem, aż w końcu nadeszło sądne 5 minut, między 55. a 60. minutą spotkania. Najpierw na listę strzelców wpisał się Szymon Szczepanek, a na 2:2 wyrównał Bartłomiej Szymczyk. APN mógł nawet wygrać to spotkanie, ale nie udało się wykorzystać następnych szans na bramki. Skończyło się remisem, ale bardzo optymistycznie można patrzeć w przyszłość, gdyż Wisła Płock to uznana firma, a nie miała wcale łatwej przeprawy w Ostrołęce.

Mecz oglądało około 50 kibiców, co jak na spotkanie 13-latków jest przyzwoitym wynikiem. Młodzi piłkarze i sztab szkoleniowy na czele z trenerem Mariuszem Sadłowskim z pewnością liczą, że dobre wyniki przyciągną na trybuny stadionu w Wojciechowicach jeszcze więcej kibiców. Trzeba przyznać, że warto, bo poziom gry i ambicja ostrołęckiej młodzieży robi wrażenie.

APN Narew Ostrołęka – Wisła Płock 2:2 (0:1)
Bramki dla gospodarzy: 55' Szczepanek, 60' Szymczyk

APN Narew Ostrołęka: Marciniak – Banach, Gocłowski, Jaskólski, Krupa, Banul, Klec, Modzelewski, Zięba, Szymczyk, Szczepanek. Zagrali również: Kubeł, Dziergowski, Borkowski, Krasiewicz.