Korona zbiła Wieczfniankę. Zobacz zdjęcia i wideo

Świetne spotkanie w barwach Korony rozegrał Jakub Laska
Świetne spotkanie w barwach Korony rozegrał Jakub Laska Arkadiusz Dobkowski
Piłkarze Korony Ostrołęka bardzo udanie rozpoczęli rywalizację w nowym sezonie ligi okręgowej. Na inaugurację rozgrywek podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego pokonali Wkrę Bieżuń na wyjeździe 2:1. Tym razem na stadionie przy ulicy Witosa odnieśli zwycięstwo nad Wieczfnianką Wieczfnia Kościelna 3:0.

Początek spotkania był wyrównany, a goście z Wieczfni Kościelnej przez dwa kwadranse starali się głównie nie dopuścić do sytuacji strzeleckich piłkarzy Korony. W kolejnych minutach meczu podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego coraz śmielej poczynali sobie w defensywie, a kluczowa okazała się sytuacja z 40. minuty meczu. Jakub Laska świetnie dośrodkował w pole karne wprost na głowę wbiegającego na szósty metr Pawła Dzbeńskiego, który pewnym strzałem zaskoczył golkipera gości.

Pięć minut później kolejną bramkę zdobyła Korony, a tym razem Damian Drężewski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na niezwykle aktywnym Jakubie Lasce. Po zmianie stron gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę i stwarzali duże zagrożenie po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich na listę strzelców wpisał się Paweł Dzbeński, tym razem wykorzystując świetne dośrodkowanie od Jakuba Laski.

Ostatecznie Korona odniosła zwycięstwo 3:0, zapisała na swoim koncie komplet punktów i awansowała na pozycję lidera rozgrywek. Kolejne spotkanie już w sobotę, 27 sierpnia. Tym razem w wyjazdowym starciu rywalem będzie Tęcza Ojrzeń.
- Nasza przewaga w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji - podkreślał po meczu trener Korony Marcin Truszkowski. - Rywale przez 90 minut nie oddali celnego strzału na naszą bramkę, a my stworzyliśmy sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola i
mogliśmy ten mecz wygrać zdecydowanie wyżej. Forma zespołu rośnie i w kolejnych meczach nasza gra powinna wyglądać jeszcze lepiej.

Więcej o sobotniej rywalizacji Korony z Wieczfnianką we wtorkowym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"

Korona Ostrołęka - Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 3:0 (2:0)

Bramki: Dzbeński 40. 56., Drężewski 45.(k)

Korona: Szczechowiak - Buchalski (75. Jastrzębski), Dawidzki, Skarzyński, Skorupka - Dzbeński, Górski (68. P. Wysocki), Śnietka, Drężewski (68. Nosek), Laska - Staszczuk (68. Kubat)