Sokół ograł wicelidera z Lublina w starciu II ligi

Koszykarze Sokoła odnieśli ważne zwycięstwo
Koszykarze Sokoła odnieśli ważne zwycięstwo C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela w wyjazdowym starciu pokonali wicelidera AZS UMCS Lublin 74:68 i wywalczyli niezwykle ważny komplet punktów do tabeli.

Nasi koszykarze świetnie rozpoczęli spotkanie i wygrali pierwszą kwartę meczu 18:12. W kolejnej odsłonie spotkania pokonali akademików 20:13 i do przerwy prowadzili różnicą trzynastu punktów. Po zwycięstwie w trzeciej kwarcie Sokoła 19:15 było już wiadomo, że podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela nie zmarnują świetnej okazji, aby odnieść zwycięstwo. W czwartej kwarcie Sokół oddał inicjatywę rywalom, którzy odrobili jedenaście punktów, ale ostatecznie to nasi koszykarze cieszyli się ze zwycięstwa. W tabeli II ligi - grupy B podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela zajmują obecnie piątą lokatę z dorobkiem 29 punktów wywalczonych w osiemnastu spotkaniach. Do zakończenia rundy zasadniczej koszykarzom Sokoła pozostały jeszcze cztery mecze i realna szansa na trzecią pozycję.

AZS UMCS Lublin - Sokół Ostrów Mazowiecka 68:74 (12:18, 13:20, 15:19, 28:17)

Punkty dla Sokoła: Wojtyński 28, Jaworski 24, Barszcz 14, Witosławski 5, Koźluk 3, Krawczyk, Siwek, Grabowski, Wilczyński.