Siedem medali WOPR-OS w II Grand Prix Polski

Kacper Mierzejewski i Mateusz Adamowski z trenerem Dariuszem Małkowskim.
Kacper Mierzejewski i Mateusz Adamowski z trenerem Dariuszem Małkowskim. Arkadiusz Dobkowski
Z siedmioma medalami oraz wieloma rekordami życiowymi powrócili zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka z drugiej rundy Grand Prix Polski. Do Rybnika trener Dariusz Małkowski zabrał reprezentację w składzie: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kacper Mierzejewski i Piotr Perkowski.

W najsilniej obsadzonej kategorii junior 16-letni Hubert Nakielski zdobył dwa brązowe medale, na 200 m z przeszkodami z czasem 2:06.83 i 50 m holowanie manekina z czasem 32.63 s. Na obu dystansach reprezentant WOPR-OS ustanawiał nowe rekordy życiowe.
W kategorii junior młodszy wystartowali: Karolina Kaczyńska i Mateusz Adamowski.

– Karolina rywalizując z zawodniczkami starszymi, mimo że nie zdobyła medalu to we wszystkich swoich startach ustanowiła nowe rekordy życiowe – podkreśla trener, a zarazem prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. – Mateusz Adamowski mimo, że rywalizował ze starszymi o wywalczył dwa brązowe medale na 100 m w płetwach z czasem 1:11.87 oraz 100 m ratownik z czasem 1:15.32, minimalnie przegrywając bój o srebro.

Mateusz Adamowski ponadto zajął piąte miejsce na 50 m holowanie manekina z czasem 42.93 s i szóste miejsce na 100 m kombinowane z czasem 1:11.87 s. Reprezentant WOPR-OS we wszystkich swoich startach ustanowił swoje nowe rekordy życiowe. W klasyfikacji generalnej zawodów w kategorii junior młodszy podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego uplasował się na trzecim miejscu.
Świetnie w zawodach zaprezentowali się młodzicy. Kacper Mierzejewski zdobył trzy medale – złoty na 50 m holowanie manekina z czasem 43.94 s, brązowy na 100 m w płetwach z czasem 1:17.96 i brązowy na 100 m ratownik z czasem 1:22.32.

W klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy Kacper uplasował się na trzecim miejscu. Drugi z młodzików Piotr Perkowski to debiutant na zawodach, który w swoich startach zajmował piąte miejsce na 100 m ratownik i ósme na 100 m w płetwach.