Ostrów Mazowiecka. „Tropem Wilczym” Bieg Pamięci Żołnierzy...

  Ostrów Mazowiecka. „Tropem Wilczym” Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018 [ZDJĘCIA+WIDEO]

  Milena Jaroszewska

  Tygodnik Ostrołęcki

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Po raz szósty w Ostrowi Mazowieckiej odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Ponad setka biegaczy wzięła w nim udział.
  Ostrów Mazowiecka. „Tropem Wilczym” Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018 [ZDJĘCIA+WIDEO]
  1/14
  przejdź do galerii
  Bieg, a właściwie dwa biegi, odbyły się w niedzielę, 4 marca. Bieg główny zorganizowano na dystansie 5 km, a po nim odbył się jeszcze bieg honorowy na dystansie 1963 m.

  Oba biegi wystartowały z ul. Partyzantów, w sąsiedztwie której znajduje się Pomnik Żołnierzy Wyklętych Ziemi Ostrowskiej.

  Zawodnicy biorący udział w biegu głównym pobiegli ul. Partyzantów, przecięli ul. Mieczkowskiego, a następnie skręcili w ul.
  Broniewskiego. Po pokonaniu całej ul. Broniewskiego biegacze musieli zawrócić, aby dobiec do Parkowej i zakończyć bieg przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. W biegu wzięło udział 60 osób. Większość uczestników miała na sobie koszulki okolicznościowe z żołnierzami wyklętymi tj. Hieronimem Dekutowskim czy też Dionizym Sosnowskim.

  Uczestnicy biegu honorowego również wystartowali z ul. Partyzantów, pobiegli Mieczkowskiego, a następnie z ul. Broniewskiego skręcili w Parkową, aby skończyć bieg przy MOSiR. Na tym dystansie pobiegło 50 osób. Ten bieg zorganizowano z myślą o całych rodzinach.

  Każdy, kto wziął dzisiaj udział w Biegu „Tropem Wilczym”, otrzymał pamiątkowy medal od organizatorów.

  Organizatorem wydarzenia byli Fundacja Wolność i Demokracja, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, a współorganizatorami „Ostrów Biega”, Ludowy Klub Sportowy „Ostrowianka” i Muzeum Dom Rodziny Pileckich.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo