Ostrołęka: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"...

  Ostrołęka: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" 2018. Około 500 uczestników! [ZDJĘCIA+WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Robert Majkowski

  Tygodnik Ostrołęcki

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  W niedzielę 4 marca ostrołęczanie biegli w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Frekwencja dopisała - znajdźcie się na zdjęciach.
  Ostrołęka: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" 2018. Około 500 uczestników! [ZDJĘCIA+WIDEO]
  1/150
  przejdź do galerii
  Przed halą im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce stawiło się około 500 zawodników: i tych młodszych, i starszych. Przywitali ich wiceprezydent Grzegorz Płocha, przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski i dyrektor MZOS-TiIT Robert Juchniewicz, a później dołączyli do pozostałych biegaczy.

  Wszyscy najpierw truchcikiem przebiegli kilkaset metrów na ul. 22 Lipca. Tam znajdował się start pierwszego biegu na dystansie 1963 metrów.
  Ta liczba nie wzięła się znikąd: w 1963 roku zastrzelono ostatniego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego Józefa Franczaka ps. Lalek. Sygnał do startu dał prezydent miasta Janusz Kotowski: wcześniej zmówiono wspólnie krótką modlitwę w intencji żołnierzy wyklętych.

  Ci bardziej doświadczeni zawodnicy z pewnością potraktowali pierwszy bieg jako rozgrzewkę przed drugimi zawodami, podczas których do pokonania był poważniejszy dystans: 5 km. W tym przypadku nagradzano najlepszych zawodników.

  Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych był częścią miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w 2018 roku.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo