Korona przed IV ligą

Korona przed IV ligą

(CB)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Oni wywalczyli awans

Oni wywalczyli awans ©C. Brzuzy

Piłkarze i działacze Korony HiD jeszcze nie skończyli cieszyć się z awansu, a już podjęli działania mające na celu przygotowanie zespołu do gry w IV lidze. - Jeszcze w sobotę po ostatnim meczu prezes (Roman Szkopek - przyp. red.) zapowiadał, że IV liga będzie tylko przystankiem na naszej drodze - z uśmiechem na ustach rzucił Arkadiusz Roman. Prezes Szkopek, grający w linii defensywnej nie potwierdził... ale i nie zaprzeczył podając za przykład Garbarnię-Szczakowiankę Jaworzno, która w ciągu czterech lat z czwartoligowych boisk awansowała do ekstraklasy. Trudno jednak podejrzewać Romana Szkopka o brak realizmu. Celem jego drużyny, co z resztą sam potwierdza będzie utrzymanie się w IV lidze.
Oni wywalczyli awans

Oni wywalczyli awans ©C. Brzuzy

Sezon 2001/2002 nie rozpoczął się dla Korony HiD najlepiej. Pierwsze mecze przebiegały pod znakiem konfliktu z Narwią, w którym główne role grali piłkarze chcący przenieść się do klubu Szkopka. - Ostatecznie wszystko dobrze się skończyło. Nasze szeregi zasili doświadczeni piłkarze jak Tomasz Słowik, Wiesław Świętochowski czy Arek Roman i można było od tego momentu poważnie myśleć o odegraniu większej roli w okręgówce.
Początkowo zakładaliśmy, że na koniec sezonu zajmiemy miejsce gwarantujące grę w nowotworzonej Mazowieckiej Lidze Seniorów. Gdy znaleźliśmy się na pierwszym miejscu w lidze, zaczęliśmy myśleć o awansie. Udało się i myślę, że to duży sukces całej ostrołęckiej piłki - wspomina Robert Juchniewcz, piłkarz i sekretarz klubu w jednym. Teraz przed Koroną niezwykle trudne zadanie. - Przygotowanie się do walki na IV-ligowych boiskach. Korona HiD potrzebuje trenera, który twardą ręka pokieruje przygotowaniami drużyny. Osoby związane z ostrołęcką piłką stawiają przede wszystkim na Waldemara Marczaka (trener juniorów Narwi) oraz Waldemara Konarzewskiego (trener od lat związany z Ostrovią Ostrów Maz.). Wspomina się również o byłym piłkarzu Narwi Zbigniewie Gontarzu oraz Zbigniewie Majewskim (trener piłkarzy ręcznych UKS Trójka Ostrołęka), który mógłby przygotować zespół pod względem kondycyjnym. Nie należy też zapominać o Jacku Ćwieku, który z powodzeniem prowadzi najmłodszych piłkarzy trenujących w Koronie. - Nie ulega wątpliwości, że zatrudnienie trenera będzie konieczne. Wielkiego wyboru nie mamy na naszym terenie. Niewielu jest szkoleniowców klasy trenera Mariana Szaramy z Narwi. Nie chcielibyśmy jednak zamykać się w gronie osób związanych z Narwią, aby nie powielać mniej lub bardziej sprawdzonych schematów. Poza trenerem niezbędne będą też wzmocnienia kadrowe drużyny. Prezes Korony HiD potwierdza, że klub może zasilić piłkarz zza wschodniej granicy - Wykorzystujemy nasze kontakty i szukamy ciekawych zawodników na Litwie i Ukrainie. Będziemy też rozmawiali z zawodnikami z naszego terenu przede wszystkim z piłkarzami z Ostrowi Maz. - mówi Szkopek. Na łamach "Tygodnika" na bieżąco będziemy informowali o przygotowaniach beniaminka do gry w IV lidze. A już za tydzień informacje z obozu Narwi Ostrołęka.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo