Boks: Drugi zespół w Polsce

Boks: Drugi zespół w Polsce

CB

Tygodnik Ostrołęcki

Tygodnik Ostrołęcki

Bokserzy i trenerzy Narwi z trofeami wywalczonymi w Gorzowie Wielkopolskim

Bokserzy i trenerzy Narwi z trofeami wywalczonymi w Gorzowie Wielkopolskim ©C. Brzuzy

Cztery medale przywieźli pięściarze ostrołęckiej Narwi z finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie, które w dniach 29 kwietnia 5 maja odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Narew Ostrołęka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji krajowej.
Bokserzy i trenerzy Narwi z trofeami wywalczonymi w Gorzowie Wielkopolskim

Bokserzy i trenerzy Narwi z trofeami wywalczonymi w Gorzowie Wielkopolskim ©C. Brzuzy

Trójka bokserów trenujących pod okiem Mieczysława i Bogusława Mierzejewskich dotarła do finałów rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim mistrzostw. Niewiele zabrakło do wywalczenia złotych medali, jednak Jakub Łoboda, Tomasz Dziamałek i Karol Wisniewski wrócili do domów ze srebrnymi krążkami. Dodatkowo brąz dorzucił Andrzej Chrzanowski. Trzy srebrne medale i jeden brązowy dały naszemu zespołowi drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji mistrzostw, na 48 startujących klubów (wygrała Walka Zabrze).
Takiego sukcesu ostrołęcki boks jeszcze nie odniósł w swojej historii. Dodatkowo dzięki dobremu występowi ostrołęckich bokserów również całe Mazowsze uplasowało się na drugim miejscu w klasyfikacji województw.

Występy poszczególnych ostrołęckich pięściarzy komentują trenerzy Mieczysław i Bogusław Mierzejewscy:

Paweł Ciemniewicz (kat. 45 kg) - już w pierwszej walce turnieju musiał uznać wyższość zawodnika Zawiszy Bydgoszcz Patryka Drozdowskiego.

Łukasz Mrozek (kat. 51 kg) - nie miał szczęścia w losowaniu bowiem już w pierwszej walce trafił na reprezentanta Polski i późniejszego zwycięzcę tej kategorii wagowej - Przemysława Pawikowskiego ze Stara Starachowice. Mimo dzielnej i ambitnej postawy zszedł z ringu nieznacznie pokonany na punkty. Gdyby znalazł się w drugiej ?połówce" zawodów, miał szansę dotrzeć aż do finału. Za rok będzie miał szansę znów walczyć o tytuł.

Andrzej Chrzanowski (kat. 57 kg) - po zdecydowanym zwycięstwie nad Muratem Ismaiłowem z Cristalu Białystok w walce półfinałowej doznał kontuzji już w pierwszej rundzie. Tym samym przegrał z Dawidem Szynkiewiczem z Walki Makoszowa i stracił szansę na finał, który był w jego zasięgu. Musiał zadowolić się brązowym medalem.

Jakub Łoboda (kat. 67 kg) - po dwóch zwycięstwach przed czasem był faworytem swojej kategorii wagowej. W walce finałowej zawiódł jednak nasze oczekiwania przegrywając z Rafałem Stankiewiczem z Hetmana Zamość. Powinien wygrać walkę o złoto, ale ostatecznie zdobył tylko i aż srebrny medal.

Tomasz Dziamałek (kat. 71 kg) - podobnie jak Jakub, łatwo pokonał przed czasem dwóch pierwszych rywali. W walce o złoto trafił na lepiej dysponowanego pięściarza Górala Żywiec, Łukasza Wojciacha. Mimo dzielnej postawy został uznany przez sędziów za pokonanego minimalnie na punkty.

Karol Wiśniewski (kat. 75 kg) - kolejny nasz bokser, który jak burza przeszedł przez walki eliminacyjne pokonując rywali przed czasem. Niestety poszedł w ślady kolegów i przegrał finałową walkę z Karolem Radomskim z Prosny Kalisz. Z pewnością, nasz ?bombardier" wyciągnie z tej porażki wnioski, które zaprocentują w przyszłości.

Piotr Załęski (kat. 81 kg) - debiutant w naszym zespole. Niestety ze względów zdrowotnych nie mógł wystąpić w zawodach.

Bartłomiej Jezierski (startował poza konkursem) - w walce towarzyskiej przegrał z ubiegłorocznym wicemistrzem OOM Michałem Królem. Stoczył jednak bardzo ładną, wyrównaną walkę.

Za pośrednictwem ?Tygodnika" bokserzy i trenerzy Narwi dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tak dobrych rezultatów a w szczególności: Radzie i Zarządowi Miasta, dyrekcjom szkół, przedsiębiorcom, rodzicom. sympatykom i kibicom, którzy wspierają sekcję bokserską.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo