W drodze do Aten

W drodze do Aten

CB

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Wielkim sukcesem zakończył się występ Macieja Lewandowskiego na międzynarodowym wielomeczu pływackim w belgijskim Charleroi.
Z rozegranych 30 marca zawodów reprezentant UŚKS Ostrołęka przywiózł z Belgii trzy medale. Pierwszy złoty krążek wywalczył na dystansie 400 m stylem zmiennym osiągając rezultat 4:45,04. Drugi Brazylijczyk Silva Fernando ukończył ten dystans z czasem 5:46,74. Kolejne złoto, utalentowany pływak z Ostrołęki zapewnił sobie osiągając doskonały rezultat 0:56,95 na dystansie 100 m stylem motylkowym. Wynik ten jest zaledwie o 0,65 sekundy gorszy od rekordu Polski ustanowionego przez Rafała Szukałę.
Jest to jednocześnie najlepszy wynik w kraju uzyskany przez zawodnika z tego rocznika. - Istnieje wielka szansa, że podczas majowych Mistrzostw Polski seniorów Maciek poprawi wynik Szukały. - podkreślił trener Włodzimierz Janczewski. Trzeci krążek, tym razem srebrny, Maciej Lewandowski zdobył na 200 m stylem motylkowym z czasem 2:06,88. Tym razem lepszy okazał się Gioulbas Antonis z Grecji, który startował znając już rezultat osiągnięty przez pływaka z Ostrołęki.
- Zawody odbywały się w miejscowości położonej 60 km od Brukseli na skromnie urządzonej, ale bardzo funkcjonalnej pływalni. Najlepsi pływacy wrócili do kraju z medalami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Każdej dekoracji towarzyszyło odegranie hymnu narodowego. Dzięki Maćkowi w Charleroi dwa razy usłyszeliśmy ?Mazurka Dąbrowskiego". - opowiada o turnieju Włodzimierz Janczewski, który był jednocześnie kierownikiem polskiej ekipy liczącej 22 zawodników oraz 6 trenerów.
Maciej Lewandowski jako jedyny z polskiej drużyny zdobył złote medale na belgijskiej imprezie, na której wystartowali zawodnicy z Grecji, Belgii, Turcji, Czech, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Cypru oraz oczywiście Polski. Dobre starty w Charleroi są kolejnym krokiem na drodze do wyjazdu na igrzyska olimpijskie, które w 2004 roku odbędą się w Atenach.

W tym samym czasie w Limassol na Cyprze startowała Magdalena Waszkiewicz osiągając bardzo dobry wynik na 50 m stylem klasycznym - 0:33,71. - Rezultat ten jest rekordem życiowym Magdy. Jeśli go poprawi ma szansę na dobre miejsce na Mistrzostwach Europy juniorów. - ocenił trener Janczewski. Z Limassol Magda przywiozła również złoty medal wywalczony w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.
Już w maju naszych utalentowanych pływaków czekają starty na Mistrzostwach Polski seniorów. Wcześniej Maciej Lewandowski wystąpi w trójmeczu Polska-Czech-Słowacja w Ostravie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo