Materiał przed treningiem

Materiał przed treningiem

A. Wołosz

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Ostrołęccy bokserzy z trenerem Mieczysławem Mierzejewskim

Ostrołęccy bokserzy z trenerem Mieczysławem Mierzejewskim ©A. Wołosz

Przeprowadzone w tym roku trzy mityngi bokserskie juniorów z udziałem zawodników Narwi skłoniły trenera kadry narodowej juniorów, Wiesława Rutkowskiego do powołania ostrołęckich bokserów jako sparingpartnerów reprezentacji Polski juniorów przygotowującej się w ośrodku treningowym warszawskiej Legii do mistrzostw Europy i Świata.
Ostrołęccy bokserzy z trenerem Mieczysławem Mierzejewskim

Ostrołęccy bokserzy z trenerem Mieczysławem Mierzejewskim ©A. Wołosz

Pierwszym zawodnikiem Narwi, który skrzyżował rękawice z reprezentantem kraju był Łukasz Mrozek (kat. 54 kg). Podopieczny trenera Mieczysława Mierzejewskiego przez dwie rundy toczył otwartą walkę z dwukrotnym mistrzem Polski i uczestnikiem Mistrzostw Europy w 2002 roku - Romanem Głowaczam ze Sztormu Szczecin. Nasz, o dwa lata młodszy od przeciwnika, bokser nadrabiał braki kondycyjne i przygotowanie techniczno-taktyczne ambicją, wolą walki i "kurpiowskim uporem" co jednak nie uchroniło go od pobrania prawdziwej lekcji boksu od doświadczonego kadrowicza.
Drugim pięściarzem, który przyjął wyzwanie walki z reprezentantem Polski był Andrzej Chrzanowski (kat. 57 kg). Stoczył on walkę z Mistrzem Polski Młodzików z 2000 roku i v-ce Mistrzem Juniorów z 2001 roku - Arturem Kogutem z Gwarka Łęczna. Andrzej pokazał się z dobrej strony lecz musiał uznać wyższość umiejętności bokserskich swojego rywala.
Trzecim bokserem uczestniczącym w sprawdzianie kadry był ostrołęcki "bombardier" - Karol Wiśniewski (kat. 75 kg), który miał za przeciwników v-ce Mistrza Europy Juniorów z 2000 r. i dwukrotnego Mistrza Polski w kat. 81 kg, Marcina Pryczka z Tygrysa Elbląg oraz dwukrotnego Mistrza Polski w kat. 91 kg, Piotra Załogę z Gwardii Warszawa. Zawodnicy boksowali przez 6 rund zmieniając się co minutę w systemie każdy z każdym. Bokser Narwi nie przestraszył się starszych, cięższych i bardziej doświadczonych ringowo przeciwników odgryzając się im często w obronie ciosami prostymi i kontrami.

Trener kadry narodowej, Wiesław Rutkowski podsumowując walki sparingowe stwierdził, że zawodnicy Narwi są doskonałym, chociaż jeszcze "nieopierzonym", materiałem na pięściarzy. Porównując doświadczenie ringowe pięściarzy (np. A. Wiśniewski - 8 walk, M. Pryczek - 67, P. Załoga - 52) należy oczekiwać, że w przyszłości nasi bokserzy będą walczyli jeszcze lepiej.

- Dla naszych zawodników, pomimo istniejących jeszcze znacznych różnic w przygotowaniu techniczno-taktycznym w porównaniu do kadrowiczów był to bardzo pożyteczny sprawdzian. Chłopcy przekonali się, że "nie taki diabeł straszny" oraz zdali sobie sprawę, iż już w przyszłym roku dzięki sumiennej i ciężkiej pracy mogą sięgnąć po najwyższe laury w Polsce i nie tylko. Ważny przy tym będzie fakt, że w najbliższym czasie rozpoczniemy przygotowywanie salki z ringiem treningowym na potrzeby sportów walki w nowej hali przy ul. Traugutta co, z pewnością podniesie poziom wyszkolenia zawodników. - podsumował występ Mieczysław Mierzejewski. - Polski Związek Bokserski otrzymał oficjalne potwierdzenie przyjazdu do Polski kanadyjskiej reprezentacji juniorów. Spośród trzech spotkań jedno zostanie rozegrane w Ostrołęce w dniach 23-24 kwietnia. Mecz może nie dojść do skutku jeśli do tego czasu nie kupimy ringu turniejowego, jednak zawodnicy, kibice i szkoleniowcy są przekonani, że ring pojawi się w Ostrołęce pamiętając o zapewnieniach prezydenta Czartoryskiego i radnych obecnych na turnieju w 2000 roku, kiedy to w Domu Sportowca w Wojciechowicach w trakcie zawodów zarwały się deski ringu wypożyczonego z Ostrowi Maz. - dodał trener Mierzejewski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo