Przełajowe batalie z sukcesami KS Maków Biega

Lekkoatletyczne talenty z powiatu makowskiego z trenerem
Lekkoatletyczne talenty z powiatu makowskiego z trenerem Arkadiusz Dobkowski
Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci powiatu makowskiego w finałowych zawodach międzypowiatowych indywidualnych biegów przełajowych.

Zawody zostały przeprowadzone na terenach położonych nad Narwią w Ostrołęce. Świetny start w roczniku 2002 zapisała na swoim koncie Martyna Krupińska (PG Krasiniec), która wywalczyła złoto. Na najwyższym stopniu podium stanął również Kacper Waszkiewicz (PG 1 Maków Mazowiecki) w roczniku 2003. Znakomity występ w roczniku 2001 zaliczył z kolei Dawid Konopka (PG Karniewo), który również triumfował po mocnym finiszu.

Sukcesów nie zabrakło również w gronie szkół ponadgimnazjalnych. Na 1000 metrów srebrny medal wywalczyła Klaudia Ciok (LO Curie Maków Mazowiecki), a na 1500 m na drugim stopniu podium stanęła Roksana Biedrzycka (LO Curie Maków Mazowiecki). Paweł Bala (ZS Różan) na 1500 metrów uplasował się na piątej pozycji. Do finałów Mazowsza awansowali wywalczyli także: Natalia Krupińska (SP Krasiniec) i Mateusz Narojczyk (PG 2 Maków Mazowiecki). '

- Mimo licznych startów i trudów całego sezonu, jestem bardzo zadowolony ze wszystkich naszych reprezentantów - podkreśla trener Grzegorz Łuniewski, który pracuje z młodzieżą w klubie KS Maków Biega. - Teraz młodzież rozpoczyna zasłużony okres przejściowy, chwila odpoczynku i rozpoczynamy przygotowania do sezonu halowego.