Pływacy z UKS Piątka Ostrołęka przywieźli 10 medali z Ostrowi

red.
UKS Piątka Ostrołęka
Pływacy z UKS Piątka Ostrołęka wrócili z dziesięcioma medalami z VII Mistrzostw Ostrowi Mazowieckiej. Przywieźli sześć złotych, jeden srebrny i trzy brązowe krążki.

Bardzo udany start zanotowali na swoim koncie zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka. 15 stycznia uczestniczyli w VII Otwartych Mistrzostw w Pływaniu o Puchar Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej.
Wrócili z mistrzostw z sześcioma złotymi,jednym srebrnym i trzema brązowymi medalami. Klub reprezentowali pływacy w składzie:Marysia Murawska,Magda Kowalska,Marysia Mikas,Maja Obrębska,Natalia Skórzewska i Mateusz Kochański. To była znakomita inauguracja sezonu.

Marysia Murawska zdobyła dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 27,71 i złoty medal na 50 m stylem motylkowym
z czasem 29,00. Marysia została ponadto najlepszą zawodniczką mistrzostw w kategorii rocznika 2001 - 2007.

Mada Kowalska zdobyła dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 29,82 (rekord życiowy) i drugi złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 32,92.

Z kolei Marysia Mikas zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 42,19 (rekord życiowy) i brązowy medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 38,30. Warto przy tym dodać, że Marysia startowała z o rok starszymi zawodniczkami.

Maja Obrębska zdobyła srebro na 50 m stylem grzbietowym z czasem 39,64 i brązowy medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 43,87.

Natalia Skórzewska zdobyła złoty medal na 25 m stylem grzbietowym z czasem 22,32 (rekord życiowy) i brązowy krążek
na 25 m stylem klasycznym z czasem 26,93 (rekord życiowy).