Ostrołęka. Zawodnicy WOPR wrócili z medalami i pucharami z Mistrzostw Polski

red.
Znakomity występ mają za sobą Julia Bożomańska i Rafał Majkowski, zawodnicy ostrołęckiego WOPR w Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym Szczecin 2016. Z Mistrzostw Polski wrócili z dwoma pucharami oraz zdobyli pięć medali: srebrny i cztery brązowe.

Rafał Majkowski na tych mistrzostwach startował w trzech konkurencjach, w każdej stając na podium. Zdobył kolejne trzy brązowe medale oraz puchar dla najlepszych ratowników w kategorii młodzik. Rafał, mimo że startował po chorobie, zaprezentował bardzo dobrą formę i osiągnął nowe rekordy życiowe na długim basenie. Na 50 m holowanie manekina uzyskał czas 0:41,40, na 100 m ratowanie manekina w płetwach 1:05,04, w konkurencji 100 m ratownik 1:10,31
Julia Bożomańska została wicemistrzynią Polski w konkurencji 50 m holowanie manekina z czasem 0:51,22 oraz zdobyła brązowy medal na 100m holowanie manekina w płetwach z czasem 1:21,62. Julia również zdobyła puchar dla najlepszych ratowniczek w kategorii młodzik.

-To był kolejny udany start naszych zawodników w Mistrzostwach Polski- cieszy się prezes ostrołęckiego WOPR Jakub Janczewski. - Uzyskane przez Rafała wyniki, gwarantują sukcesy w roku 2017 w kategorii junior młodszy, a Julia w tym roku startowała z o rok starszymi zawodniczkami i w przyszłym roku będzie najstarszym rocznikiem w kategorii młodzik. W przyszłym roku potwierdzi, że jest najlepszą ratowniczką w Polsce. Podczas tych mistrzostw byliśmy dumni, że ostrołęczanin Karol Bojarski, wychowanek trenera Włodzimierz Janczewskiego, uczący się i trenujący w Szczecinie, ustanowił kolejne dwa rekordy Polski w kategorii juniorów. Nowy rekord Polski Karola w konkurencji 50 m holowanie manekina wynosi 0:31,77 , a w konkurencji 100 m kombinowane- 1:06,46. Dumą napawa nas fakt, że Karol jako jedyny ostrołęczanin w kategorii OPEN (a więc łącznie z seniorami) został Mistrzem Polski w konkurencji rzut liną, a wspólnie z kolegami ze szkoły mistrzostwa sportowego w Szczecnie w sztafetach zdobył kolejne dwa tytuły Mistrza Polski w klasyfikacji OPEN.