Ostrołęczanie wytańczyli w Ełku złote medale [ZDJĘCIA]

red
Sześć złotych medali przywieźli z ogólnopolskiego turnieju tancerze z klubu Atria

17 marca w Ełku odbył się IX Ogólnopolski Turniej Sportowego Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta.

Ostrołęccy tancerze reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Atria działający przy Klubie Lokator OSM, wytańczyli sześć medali i awans do wyższej klasy sportowej.

Udany debiut zaliczyli najmłodsi tancerze Atrii: Lena Olszewska i Aleksander Rumiński. Rywalizując w kategorii wiekowej do 7 lat, para wywalczyła 1 miejsce w klasie tanecznej H.

W kategorii wiekowej 10 – 11 lat G złote medale wywalczyli Łucja Sakowska i Krzyś Pabich oraz Piotr Krawczyk i Gabrysia Samsel, a medal brązowy Alan Świderek i Weronika Rumińska.

Podwójnymi złotymi medalistami zostali Mateusz Wielgoliński i Krystyna Podsiadlik, którzy uplasowali się na pierwszym miejscu w tańcach latynoamerykańskich 14 - 15 D. Wynik ten dał im awans do wyższej klasy tanecznej C. Krysia i Mati byli również bezkonkurencyjni w tańcach standardowych, gdzie wygrali kategorię wiekową 14-15 C.