Nike o włos od celu

Mariusz Pędzich
Ostrołęka była gospodarzem półfinałów Mistrzostw Mazowsza Młodziczek. W stawce zobaczyliśmy same najlepsze kluby, a w ich składach wschodzące gwiazdy damskiej piłki siatkowej. Po fenomenalnym turnieju, pełnym wzlotów i upadków oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji pozostał jednak niesmak.

Ostrołęckie Nike, prowadzone przez trener Urszulę Iwaniuk, na ten weekend czekały cały rok. Jak powiedziała Urszula Iwaniuk wynik tego sezonu miał być podsumowaniem 5-letniej współpracy trenerskiej. Niesmak pozostał, gdyż Nike mimo pozostawionych serc na parkiecie, zajęło 3 miejsce i niestety nie awansowało do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Młodziczek.

Gdy na parkiecie grały dziewczęta Nike Ostrołęka, czuć było moc oraz wsparcie Ostrołęckich kibiców. Hala przy ulicy Korczaka tętniła sportowym duchem walki. Szczyt emocji i zarazem euforii przyniósł drugi mecz naszych dziewcząt, które po zaciętym spotkaniu, pokonały faworyzowany team Esperanto Warszawa 2:0 (25:22, 25:19). Esperanto to klub, który mimo porażki z Ostrołęką potrafił się podnieść i ostatecznie wygrać cały turniej. Esperanto to również faworyt zbliżających się finałów Mistrzostw Mazowsza Młodziczek. Tak doskonały wynik z najlepszym klubem turnieju, być może uśpił czujność Nike, które swój trzeci mecz przegrało z LTS Legionovia Legionowo 0:2 (21:25, 25:27). Pierwszy dzień turnieju, mimo, że słodki, zakończył się z lekką nutą goryczy.

W niedzielę, nikt nie miał wątpliwości, że to musi być dzień Ostrołęckiego Nike. Początek poszedł zgodnie z planem, Ostrołęczanki pewnie pokonały SMS Warszawa 2:0, a w setach efektownie 25:16 i 25:14. Drugi i ostatni mecz tego dnia z Rosario Lubowidz potwierdził, że Nike nie zagrało na maksimum skupienia. W pierwszym secie nasze dziewczęta uległy 22:25, żeby potem gromić rywalki 25:17 i w ostatnim secie 25:11, stawiając kropkę nad i.

Kolejne wydarzenia na parkiecie nie zależne były już od Ostrołęckiego klubu. Wszyscy w hali przy ulic Korczaka ściskali kciuki za błędy rywalek, które finalnie ich nie popełniły. W ostatecznym rozrachunku do upragnionego awansu zabrakło jednego seta, a na finały pojadą zawodniczki UKS Esperanto Warszawa oraz LTS Legionovia Legionowo. Nike jednak nie pozostaje bierne. O najwyższe cele w sezonie będą włączyć dziewczęta w kategorii kadetek oraz pierwszy zespół Ostrołęckiego Nike.