Nasze dziewczyny lubią srebro (zdjęcia, wideo)

Reprezentacja dziewcząt PG Myszyniec ze srebrnymi medalami
Reprezentacja dziewcząt PG Myszyniec ze srebrnymi medalami Arkadiusz Dobkowski
Sztafety dziewcząt Publicznego Gimnazjum w Myszyńcu i I LO w Ostrołęce wywalczył srebrne medale XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W finale Mazowsza przeprowadzonym na terenach położonych nad Narwią w Ostrołęce obie sztafety zaprezentowały się rewelacyjnie i sprawiły dużą niespodziankę.

Zawody organizowane przez Szkolny Związek Sportowy zostały przeprowadzone w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przy nieustających opadach deszczu.

Na trudnej technicznie trasie świetnie zaprezentowały się zawodniczki Publicznego Gimnazjum w Myszyńcu, które na dystansie 10 x 800 metrów uzyskały wynik 34 minuty i 42 sekundy. Najlepsze okazało się PG Jedlińsk - 34:34. Na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki Gimnazjum nr 6 Płock - 35:15.

Na szóstej lokacie rywalizację ukończyło Gimnazjum Olszewo-Borki - 36:12. PG Myszyniec sukces świętowało w składzie: Katarzyna Butler, Aleksandra Czajkowska, Wiktoria Kobus, Nicol Misalska, Dżesika Osiewska, Natalia Płocharczyk, Natalia Powichrowska, Izabella Stefańska, Paulina Szyszka, Patrycja Toczek i Wiktoria Domian.

Połowa składu sztafety to podopieczne trenera Bartosza Witkowskiego w klubie OKLA Ostrołęka, które w sezonie walczą również o jak najlepsze wyniki dla naszego regionu w szeregu różnych imprez.

W zawodach miłą niespodziankę sprawiła także sztafeta dziewcząt I LO w Ostrołęce, która na dystansie 10 x 1000 metrów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uplasowała się na drugiej lokacie i wywalczyła srebrny medal z czasem 36 minut i 19 sekund.

Trzy sekundy szybsze były zawodniczki z I LO Sochaczew, a blisko minutę do ostrołęczanki straciły trzecie na podium lekkoatletki I LO Płońsk z czasem 37:16. Reprezentacja I LO Ostrołęka wystąpiła w składzie: Kinga Kozłowska, Marta Łada, Aleksandra Olewiecka, Magdalena Olszewska, Wiktoria Orzoł, Paulina Pilarska, Aleksandra Piórkowska, Julia Romanik, Dorota Śnietka, Aleksandra Załęska i Renata Kołodziejczyk.

W kategorii szkół podstawowych najlepsze okazały się w gronie dziewcząt: SP nr 65 Warszawa, SP nr 3 Żyrardów i SP Węgrów oraz w gronie chłopców: PSP Celestynów, SP nr 65 Warszawa i SP nr 1 Ząbki. W kategorii szkół gimnazjalnych wśród chłopców najlepsze okazało się PG Jedlińsk, przed Gim. nr 4 Pruszków i PG nr 22 Radom. Dopiero czternastą lokatę zajęło PG Czerwin. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w gronie chłopców zwyciężył Zespół Szkół nr 1 z Mińska Mazowieckiego, przed I LO Płońsk i ZSP nr 2 w Garwolinie.

W obecnym sezonie to nie koniec zmagań lekkoatletów w biegach przełajowych. W Ostrołęce przeprowadzone zostaną również finały międzypowiatowe w rywalizacji indywidualnej, które zostały zaplanowane na piątek, 4 listopada o godz. 10.00.