Jak biegali w Przystani [ZDJĘCIA]

Mariusz Pędzich
Podczas IV Leśnego Biegu rozgrywanego w Przystani Przemysław Dąbrowski nie miał sobie równych. Drugiego Damiana Świerdzewskiego pokonał o ponad pół minuty.

Przemysław Dąbrowski swoją przewagę pokazał już na poczatku biegu. Od startu przyjął pozycję lidera, której nie oddał do samego końca. Na półmetku biegu przewaga nad drugim Damianem Świerdzewskim wahała się w granicach pół minuty i do samego końca nie stopniała. Przemek osiągnał bardzo dobry czas 00:32.29 i zrobił kolejny krok, aby spełnić swoje marzenie – pobiec na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Na drugim stopniu podium stanął również dobrze znany Damian Świerdzewski. Damian, choć smak zwycięstwa zna bardzo dobrze, tym razem musiał uznać wyższość kolegi z powiatu ostrołęckiego. Damian na mecie IV Leśnego Biegu na dystansie 10 kilometrów był z czasem 00:33.02. Na najniższym stopniu podium zobaczyliśmy Pawła Gryko z Łomży, który trasę w Przystani pokonał w 36 min. 41 sek. Kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Krukowski z Nowej Wsi, Tomasz Zaremba z Zambrowa, Radosław Maluchnik z Grądów, Arkadiusz Szeląg z Otwocka, Sławomir Mąka z Ostrołęki, Mirosław Wilkowski z Ostrołęki oraz Krzysztof Olszewski z Olszewa-Borek, który zamknął stawkę dziesięciu najszybszych biegaczy na dystansie 10 kilometrów. Wśród pań nie miała sobie równych Marta Ruszczyńska z Bogatego, która trasę ukończyła z czasem 00:47.28.

Podczas całej imprezy wystartowało ponad 250 biegaczy z całej Polski. Na medal spisali się organizatorzy, którzy starannie przygotowali trasę IV Leśnego Biegu oraz zadbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Rywalizacja toczyła się, aż w trzech kategoriach: 10 kilometrów, 5 kilometrów oraz 5 kilometrów Nordic Walking. To właśnie 5 kilometrów okazało się najbardziej obsadzoną kategorią. W mocnej obsadzie najszybsi byli reprezentanci klubu UKS Siódemka Ostrołęka, na czele ze zwycięzcą Danielem Gadomskim, który leśną trasę pokonał w 00:17.50. Na drugim miejscu stanął Adam Piątkowski, z czasem 00:17.56, a na miejscu trzecim Karol Rogoziński z równie dobrym czasem 00:18.05. Kolejne miejsca zajęli: Cezary Jaroszewski z Zakocia, Mariusz Bińczycki z Podsmardzewa, Kamil Onisk z Mińska Mazowieckiego, Tomasz Budniak z Władysławowa, Paweł Hryszko z Białegostoku, Łukasz Chodkowski z Chodkowa-Kuchny i Krystian Kowaczyk z Ostrołęki. Wśród Pań pierwsza linię mety przebiegła Anna Kiśluk z Faszczy, z czasem 00:22.42.

Trasę niedzielnej rywalizacji mogli również pokonać sympatycy "kijków". W kategorii Nordic Walking wygrał Janusz Limberger z Ełku, z czasem 00:34.12. Drugi był Stanisław Troniarz z Raszyna, który 5 kilometrów pokonał w 00:35.57. Na miejscu trzecim stanął Wojciech Jarząbek z Ostrołęki, z czasem 00:36.44. Na kolejnych miejscach byli: Grażyna Troniarz z Raszyna, Ewa Stolarczyk z Aleksandrowa, Janusz Prusiński z Kolna, Andrzej Jezierski z Olszewa-Borek, Jakub Laskowski z Olszewki, Katarzyna Mrozek z Olszewki i Magdalena Bendykowska z Łysych.

Organizatorami IV Leśnego Biegu są Klub Kolarski 24h, Nadleśnictwo Ostrołęka i gmina Olszewo-Borki, a współorganizatorem powiat ostrołęcki.