Ratownicy WOPR zgarnęli medale i rekordy

WOPR Ostrołęka
Ratownicy WOPR Ostorołęka z trofeami.
Ratownicy WOPR Ostorołęka z trofeami. WOPR Ostrołęka
Trzy złote i dwa brązowe medale, dwa puchary oraz dwa rekordy Polski to zdobycze zawodników z ostrołęckiego WOPR w Zimowych Mistrzostwach Polski. Po raz kolejny nasi ratownicy udowodnili, że warto w nich inwestować.

W zawodach wystartowało 220 najlepszych ratowniczek i ratowników z całej Polski. W mistrzostwach ustanowiono kilka nowych rekordów Polski, z czego dwa należą do zawodników WOPR z Ostrołęki.

Pierwszy krajowy rekord ustanowił Karol Bojarski w konkurencji 50m ratownik z czasem 0:28,45, w kategorii junior młodszy. Ostrołęczanin wygrał z dużą przewagą, zdobywając złoty medal. Brąz zdobył także w konkurencji 50 m holowanie manekina w płetwach. Dodatkowo otrzymał puchar i żółtą koszulkę dla najlepszego ratownika w Polsce w kategorii junior młodszy.

Kolejnym rekordzistą Polski został Paweł Szulerecki, w najbardziej prestiżowej i trudnej konkurencji 200 m super ratownik, gdzie osiągnął świetny czas 2:26,30. Po pasjonującej walce wywalczył tytuł mistrza Polski. Po złoto sięgnął również w konkurencji 100 m kombinowane, gdzie do rekordu Polski zabrakło mu zaledwie 0,4 s. Ostrołęczanin wywalczył jeszcze srebro w konkurencji 50 m holowanie.

Z Rybnika z brązowym medalem wrócił Maciej Kwiatkowski w kategorii młodzik, który w konkurencji 50 m holowanie manekina w płetwach minimalnie przegrał walkę o złoto. Dobry start zanotował także Mateusz Mierzejewski w kategorii junior młodszy, ale plasował się poza strefą medalową.

- Jesteśmy bardzo dumni, że wśród rekordzistów Polski są teraz także ostrołęczanie - podkreśla prezes WOPR Ostrołęka Jakub Janczewski. - Cieszymy się z osiągnięć naszych ratowników, gdyż w dotychczas rozegranych Mistrzostwach Polski, zdobyliśmy w sumie już 52 medale, w tym 26 złotych, 8 srebrnych i 18 brązowych.