MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policjantka z Ostrołęki już po raz trzeci oddała osocze. Kolejni funkcjonariusze już czekają w kolejce. 3.12.2020

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Niezwykle ważne jest, aby osoby, które są ozdrowieńcami po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie i życie innych dzielili się swoim osoczem. Taką właśnie postawą godną naśladowania wykazała się policjantka z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego, która już trzykrotnie oddała osocze dla potrzebujących – informuje ostrołęcka policja.

- Już w ubiegłym miesiącu w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion zaapelował, m.in. do policjantów, którzy pokonali koronawirusa o oddawanie osocza, w celu ratowania chorych – informuje Tomasz Żerański – rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W Ostrołęce jest funkcjonariuszka, która osocze – po wyzdrowieniu z Covid-19 – oddała już trzy razy.

- Dodatkowo ta funkcjonariuszka jest od wielu lat Honorowym Dawcą Krwi. Oddała już ponad 30 litrów tego życiodajnego płynu osobom potrzebującym. Za swoje poświęcenie otrzymała odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Nadaje ją Minister Zdrowia honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Policjantka otrzymała także złotą, srebrną i brązową odznakę HDK. Funkcjonariuszka przyznaje, że wszelkie odznaczenia są miłe, ale nie robi tego dla własnych korzyści czy przywilejów. Robi to z przekonania i wiary, że najważniejsze to dzielić się tym co mamy najcenniejsze, czego niczym nie można zastąpić, a niejednokrotnie przyczynia się do ratowania życia chorym – relacjonuje rzecznik Żerański cytując samą policjantkę:

„Oddaję krew, bo uważam to za ważne. Wiem, że mogę w ten sposób komuś pomóc. Dla mnie to minimalny wysiłek, a dla kogoś potrzebującego, np. rannego w wypadku, może to być decydujące dla zdrowia i życia. Krwi nie można wyprodukować, więc jedynym sposobem na jej zapotrzebowanie jest oddanie jej przez drugiego człowieka. Gdy tylko skończyłam 18 lat, stwierdziłam, że chętnie pomogę innym w ten sposób i niezmiennie trwa to już od wielu lat”.

Jak dodaje rzecznik ostrołęckiej policji, kolejni funkcjonariusze, m.in. z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego czekają tylko na wymagany czas jaki musi upłynąć od zakończenia objawów, aby także podzielić się swoim osoczem.

- Pomimo coraz większej ilości osób, które zdecydowały się na oddanie osocza wciąż jest potrzeba jego pozyskiwania. Dlatego też niech przykład zachowania ostrołęckich policjantów będzie zachętą dla innych. Taka inicjatywa i gest może okazać się darem życia – podsumowuje Tomasz Żerański.

Zobacz inne materiały

Przeczytaj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki