Pływaczki UKS Piątka z medalami i rekordami

Medalowa reprezentacja ostrołęckich pływaczek
Medalowa reprezentacja ostrołęckich pływaczek UKS Piątka Ostrołęka
Świetne starty na zakończenie sezonu zapisały na swoim koncie zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka prowadzone przez trenerów Andrzeja Pyskłę i Adama Kurpiewskiego. Z dwóch imprez pływackich przywiozły dziewięć medali i wiele świetnych wyników.

Maria Murawska i Magda Kowalska w całym sezonie świetnie spisywały się w zawodach z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka". Finał imprezy miał miejsce na 50-metrowej pływalni w Warszawie i był podsumowaniem dokonań zawodniczek we wszystkich startach. Podczas swoich startów zawodniczki z Ostrołęki potwierdziły, iż należą do ścisłej krajowej czołówki w gronie młodzieży. W roczniku 2003 bezkonkurencyjna okazała się Maria Murawska, która zdobyła dwa złote medale na dystansach 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym.
– Marysia okazała się również najlepszą zawodniczką w swoim roczniku, zajmując w klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce – podkreśla szkoleniowiec UKS Piątka Andrzej Pyskło.

Z bardzo dobrymi wynikami w zawodach startowała także Magda Kowalska, która w roczniku 2004 zdobyła dwa brązowe medale, bijąc przy okazji z rekordy życiowe na dystansach 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Kolejny bardzo dobry występ ostrołęckie pływaczki zanotowały w VI Grand Prix Mińska Mazowieckiego. W zawodach UKS Piątka reprezentowały: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maria Mikas, Julia Orzoł, Martyna Werpachowska, Maja Obrębska i Natalia Skórzewska.

Kolejny świetne wyniki na swoim koncie zapisała Maria Murawska i powróciła z zawodów ze złotymi medalami na 50 m stylem klasycznym i 200 m stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej została najlepszą zawodniczką w roczniku 2003.

Z dwoma brązowymi medalami z imprezy powróciła Magda Kowalska, która była trzecia na 50 m stylem klasycznym i 200 m stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej w roczniku 2004 zajęła trzecie miejsce. Z srebrnym medalem z zawodów powróciła Maria Mikas w wyścigu na 25 m stylem motylkowym. Udanie w zawodach rywalizowała również Martyna Werpachowska, ale w najlepszym starcie uplasowała się tuż za podium na dystansie 50 m stylem dowolnym.