Pływacy UŚKS z medalami na starcie sezonu

Marysia Murawska po raz kolejny zapisała na swoim koncie sukcesy.
Marysia Murawska po raz kolejny zapisała na swoim koncie sukcesy. Archiwum
Puchar dla najlepszej zawodniczki i dwanaście medali wywalczyli zawodnicy UŚKS Ostrołęka w pierwszej imprezie w 2015 roku. Podopieczni trenera Włodzimierza Janczewskiego sześciokrotnie odnosili zwycięstwa, dwukrotnie sięgali po srebro i trzykrotnie po brąz.

Po świątecznej przerwie pływacy UŚKS Ostrołęka w V Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej zademonstrowali dobra formę i mimo niepełnej kadry osiągnęli bardzo dobre wyniki. W kategorii juniorów doskonale pływał Rafał Gumowski wygrywając wszystkie konkurencje i zdobył trzy złote medale. Mistrzowskie tytuły zdobył na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym. W tej kategorii Łukasz Równy zdobył brązowy medal na 50 m stylem klasycznym.

W kategorii młodzików nasza najlepsza pływaczka Marysia Murawska nie dała szans o rok starszym koleżankom i wygrała swoje wszystkie wyścigi. Zdobyła trzy złote medale na: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym. Marysia zdobyła także puchar dla najlepszej zawodniczki mistrzostw.

W tej samej kategorii w rywalizacji o rok starszymi kolegami dobrze spisał się Rafał Majkowski, który zdobył dwa srebrne medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym. W kategorii dzieci dobrze zaprezentowała się Julia Bożomańska, która zdobyła trzy medale: srebrny na 50 m stylem grzbietowym, a brązowe medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym.

Z medalami pocieszenia wróciły Zosia Pragacz, która w rywalizacji o rok starszymi koleżankami i zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym, Martyna Kukuć za 50 m stylem dowolnym oraz najmłodsza siedmioletnia Ala Bożomańska za 50 m stylem grzbietowym.