Pewne zwycięstwo ostrołęckiej Trójki [ZDJĘCIA]

Szczypiorniści Trójki Ostrołęka odnieśli ważne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. W niedzielne popołudnie podopieczni Radosława Żebrowskiego na własnym parkiecie ograli Pabiks Pabianice.

Warto podkreślić, że zwycięstwo ostrołęckich szczypiornistów było praktycznie niezagrożone od samego początku meczu. Ostrołęczanie szybko wyszli na prowadzenie, a ostatni remis zanotowano przy stanie 5:5. Później gospodarze osiągnęli przewagę dzięki swojej ambitnej i nieustępliwej grze. Dopisała także publika, która głośnym dopingiem mobilizowała miejscowych zawodników do jeszcze lepszej gry. Ostatecznie do przerwy skończyło się prowadzeniem 13:9, a w drugiej połowie udało się jeszcze powiększyć przewagę o jedną bramkę i Trójka wygrała mecz 24:19. Wynik mógł być wyższy, gdyby lepsza była skuteczność w rzutach karnych.

Na koniec meczu pozostały tylko gromkie brawa i nadzieje na to, że każdy kolejny bój bursztynowych szczypiornistów wyglądał będzie podobnie. Najskuteczniejszym graczem Trójki w tym meczu był Rafał Niećko - autor siedmiu goli.

Trójka Ostrołęka - Pabiks Pabianice 24:19 (13:9)

Bramki dla Trójki: Niećko 7, Dmowski 4, Kraszewski 4, Kosiński 3, Obidziński 2, Kuliś 2, Gawkowski 1, Milewski 1;
Skład: 1. Prekiel, 2. Grabowski, 5. Milewski, 6. Kuliś, 7. Kosiński, 8. Sikora, 9. Wojdyna, 10. Zieliński, 11. Świerżewski, 15. Obidziński, 17. Kolanowski (nie grał), 18. Kraszewski, 19. Niećko, 20. Gawkowski, 22. Kozłowski, 23. Dmowski;