Pech Korony w Wołominie

Piłkarze Korony Ostrołęka byli blisko wywiezienia trzech punktów z Wołomina. Podopieczni Marcina Truszkowskiego prowadzili z Huraganem 2:1 do 90. minuty, ale wtedy szans na trzy "oczka" ekipę Korony pozbawił Waldemar Woźniak. Gracz Huraganu strzelił celnie z rzutu wolnego i skończyło się podziałem punktów.

O tym, że łatwo w sobotnim meczu nie będzie, Korona przekonała się w 26. minucie. Wybijana "na raty" piłka trafiła na 25. metr do Waldemara Woźniaka, a ten fenomenalnym strzałem w prawy róg bramki pokonał zaskoczonego Sebastiana Szczechowiaka. Do przerwy więcej bramek już nie padło, choć także ostrołęczanie mieli swoje szanse na to, by pokonać golkipera Huraganu. Co nie udało się w pierwszej połowie, dwukrotnie udało się w drugiej. Najpierw w 58. minucie Wojciech Skorupka posłał znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Pawła Kowalkowskiego, a ten wyrównał. Pięć minut przed końcem kolejne zamieszanie po stałym fragmencie gry zakończyło się strzałem Piotra Dawidzkiego - piłka wpadła do siatki ku uciesze sympatyków Korony.

Wydawało się, że żółto-niebiescy zapiszą na swoim koncie kolejne trzy punkty, ale wtedy nadeszła 90. minuta i rzut wolny w wykonaniu Waldemara Woźniaka. Zawodnik Huraganu po raz drugi w tym meczu popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu, co dało mu bramkę na 2:2. Gospodarze mieli jeszcze jeden rzut wolny z dogodnej pozycji, ale na szczęście tym razem Woźniak przestrzelił. Było blisko trzech punktów, ale Korona wróciła do domu z jednym. Szansa na kolejne zdobycze już 15 września o 16.00 na stadionie przy ul. Witosa - ostrołęczanie zmierzą się z Drukarzem Warszawa.

Huragan Wołomin - Korona Ostrołęka 2:2 (1:0)
Bramki: 26' 90' Woźniak - 58' Kowalkowski, 85' Dawidzki

Korona: Szczechowiak - Kowalczyk (50' Borkowski), Cychol (17' Dawidzki), D. Jastrzębski, Skorupka, Strzeżysz, K. Jastrzębski (78' Laska), Staszczuk (56' Kraska), Dzwonkowski, Olesiński, Kowalkowski (90' Górski).