Ostrołęczanie świetnie zaprezentowali się w Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Katowicach, 8.05.2021

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Bardzo udany start podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyło się 8 maja 2021 r. w Katowicach odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka. Zawodnicy z Ostrołęki zdobyli 7 medali (3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe) oraz ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych.

W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli:

• Maja Furmaniuk,
  • Hubert Nakielski,
  • Mateusz Adamowski,
  • Kamil Bojarski,
  • Kacper Mierzejewski

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się następująco :

• Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii Open zdobył w sumie cztery medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy) zajmując następujące lokaty : na dystansie 200 m z przeszkodami z czasem 1,58,95 s – II miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 51,07 s – I miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 29,72 s – I miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem – VII miejsce, na dystansie 100 m kombinowane – III miejsce.
  • Mateusz Adamowski, który debiutował w kategorii Open w swoich startach w kategorii junior zdobył jeden brązowy medal. Na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 52,30 s zajął III miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 32,12 s zajął VII miejsce, na dystansie 100 m ratownik VIII miejsce, na dystansie 100 m kombinowane VIII miejsce z czasem 1,08,32 – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem – VIII miejsce .
  • Kamil Bojarski w kategorii junior zdobył 1 złoty medal i zajmował odpowiednio : na 200 m z przeszkodami XII miejsce, na 100 m w płetwach I miejsce z czasem 54,23 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina z czasem 33,94 s V miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem VI miejsce, na 100 m kombinowane VIII miejsce, na 200 m super ratownik VII miejsce z czasem 2,41,50 s – nowy rekord życiowy.
  • Kacper Mierzejewski w kategorii junior zajmował odpowiednio : na 200 m z przeszkodami z czasem 2,09,51 s VII miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach V miejsce z czasem 56,07 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina z czasem 33,71 s IV miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m kombinowane z czasem 1,12,53 s IV miejsce – nowy rekord życiowy.
  • Maja Furmaniuk w kategorii junior młodszy zajmowała następujące lokaty : na 100 m z przeszkodami z czasem 1,19,89 s IX miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach XI miejsce, na 50 m holowanie manekina VII miejsce z czasem 50,67 – rekord życiowy, na 100 m kombinowane VI miejsce z nowym rekordem życiowym, na 100 m ratowanie manekina z pasem VI miejsce z nowym rekordem życiowym.

W wyścigu sztafetowym na dystansie 4x50 m z pasem w kategorii Open nasz zespół męski w składzie Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski zdobył srebrny medal.

To był udany występ a zarazem sprawdzian formy moich zawodników. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętych wyników i zdobytych medali. Moi zawodnicy, mimo braku optymalnej formy, którą staramy się przygotować na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w połowie czerwca, ponownie udowodnili, że należą do ścisłej czołówki krajowej