Niskie loty koszykarzy Sokoła w II lidze

Sokół rywalizuje wciąż pod wodzą trenera Grzegorza Helcbergiela
Sokół rywalizuje wciąż pod wodzą trenera Grzegorza Helcbergiela Arkadiusz Dobkowski
Koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka doznali kolejnej porażki w rozgrywkach II ligi. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela ulegli w wyjazdowym spotkaniu KS Rosa Sport Radom 62:73.

Dobra w wykonaniu ostrowskich koszykarzy była pierwsza kwarta, w której Sokół odniósł zwycięstwo 18:15. W drugiej kwarcie gospodarze odrobili straty po zwycięstwie 19:16. W trzeciej odsłonie meczu spadła wyraźnie skuteczność ostrowskich koszykarze, co rywale wykorzystali wygrywając 17:7. W ostatniej wyrównanej części meczu gospodarze zdobyli punkt więcej od rywali, wygrywając 22:21 i w całym spotkaniu różnicą jedenastu punktów.

W ligowej tabeli podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela w czternastu spotkaniach zdobyli dwadzieścia punktów i plasują się obecnie na dziesiątej pozycji. Do rozegrania Sokół Ostrów Mazowiecka ma jeszcze zaległe spotkanie z Sokół Ostrów Mazowiecka KU AZS UJK Kielce, które zostało zaplanowane na środę, 4 stycznia 2017 roku na godz. 18.00.

Dwa dni później ostrowscy koszykarze zmierzą się w ramach 16. kolejki II ligi również przed własną publicznością z ZKS Stal Stalowa Wola w piątek, 6 stycznia o godz. 13.00. Na obie konfrontacje już dziś zapraszamy kibiców koszykówki do hali przy ulicy Trębickiego w Ostrowi Mazowieckiej.

KS Rosa Sport Radom - Sokół Ostrów Mazowiecka 73:62 (15:18, 19:16, 17:7, 22:21)
Punkty dla Sokoła: Grudziński 12, Skarpetowski 12, Szczerbatiuk 12, Słoniewski 6, Koźluk 6, Barszcz 4, Grabowski 0, Moch 0.