Niespodzianka! Energa Net Ostrołęka przegrywa z Metrem Warszawa [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zaległy mecz 18. kolejki II ligi nie będzie mile wspominany przez siatkarzy Energi Net Ostrołęka. Drużyna Metra Warszawa w Ostrołęce postawiła wszystko na jedną kartę w polu zagrywki, a to dało efekt w postaci zwycięstwa 3:1.

Siatkarze Energi Net Ostrołęka do meczu z Metrem przystępowali jako faworyt, ale już początek pokazał, że nie będzie łatwo. Prowadzenie przyjezdnych udało się przełamać dopiero w połowie seta, a po udanej końcówce gospodarze cieszyli się z wygranej 25:19. Dla gości był to sygnał, że należy wzmocnić zagrywkę.

Metro w kolejnych trzech setach zagrało według określonego planu: podopieczni Wojciecha Szczuckiego byli bardzo systematyczni w mocnym zagrywaniu na drugą stronę. Popłoch zagrywką siali zdecydowanie Paweł Mikołajczak i Mateusz Janikowski. W kolejnych partiach wynik mógł tak naprawdę być korzystny dla każdej z drużyn, lecz więcej szczęścia mieli siatkarze z Warszawy i to oni zapisali na swoim koncie 3 punkty po wygranej 3:1.

Była to czwarta porażka Energi Net Ostrołęka w sezonie 2017/18. Ostrołęczanie zajmują 2. miejsce w tabeli i mają 6 punktów straty do BAS Białystok. Kolejne spotkanie biało-czerwonych już w najbliższą sobotę w hali im. A. Gołasia. O godzinie 18.00 Energa Net podejmie Lesan Halinów.

Energa Net Ostrołęka - Metro Warszawa 1:3 (25:19, 23:25, 24:26, 23:25)

Energa Net: Tomczak, Szwaradzki, Macyra, Obuchowicz, Guzewicz, Zalewski, Kowalczyk (libero) oraz Nurczyński (libero), Graczyk, Wojtkowski, Zdrojewski.