Niesamowita końcówka! Sokół nadal w grze

Wygraną 68:66 nad Basket Junior Poznań zakończył swój drugi mecz w półfinałowym turnieju o awans do drugiej ligi zespół ostrowskiego Sokoła. Zwycięskie trafienie zanotował na 2 sekundy przed końcem spotkania najlepszy na parkiecie Łukasz Ryfa.

Cały mecz miał wyjątkowo emocjonujący przebieg, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Sokół po raz kolejny dobrze rozpoczął mecz i po pierwszej kwarcie prowadził 18:13. W drugiej kwarcie przegrywał już jednak 26:30, ale odrobił straty i na przerwę schodził z przewagą jednego oczka. Po zmianie stron Poznaniacy rzucili się do ataku i szybko uzyskali 9-punktową przewagę. OKK próbował gonić wynik, ale po 30 minutach gry przegrywał 44:51.

W meczach III ligi zawodnicy Grzegorza Helcbergiela nie raz już pokazali, że grają do końca i każdą stratę są w stanie odrobić. Początek ostatniej części meczu należał właśnie do Sokoła, który w ciągu 3 minut wyszedł na prowadzenie 54:53. Przez kolejny fragment meczu utrzymywał się wynik stykowy i dopiero w 37. minucie Sokół uzyskał przewagę prowadząc 61:56. Nie był to koniec emocji na parkiecie w Chełmnie, a najciekawsze dopiero miało nadejść.

33 sekundy przed końcem meczu 66:62 prowadzili Ostrowiacy, ale chwilę później było już tylko 66:64. 19 sekund przed końcową syreną piłkę stracił Paweł Mazurek, Paweł Skarpetowski ratował się faulem, a zawodnik gości 2 celnymi trafieniami z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do wicemistrza III ligi mazowieckiej, który za sprawą Łukasza Ryfy na 2 sekundy przed końcem meczu wyszedł na prowadzenie 68:66. Rywale co prawda oddali jeszcze rzut za 3 punkty, ale okazał się on niecelny i po istnym horrorze Sokół schodził z parkietu z kompletem punktów.

Wygrana pozwoliła zachować szanse na awans do turnieju finałowego. Decydujące starcie zespół z Ostrowi rozegra dziś o godz. 11, kiedy zmierzy się z liderem grupy GTK Gdynia. Zwycięstwo pozwoli na pewny awans do dalszych gier.

<.b>OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - PBG Basket Junior Poznań 68:66
(18:13, 13:17, 13:21, 24:15)

Sokół: Zadroga Artur (5 pkt.), Skarpetowski Paweł (8), Szymański Krzysztof, Barszcz Piotr (14), Mazurek Paweł (12), Szydło Grzegorz, Suwalski Radosław, Pieńkowski Bartłomiej, Ryfa Łukasz (25), Zaręba Mateusz, Zaręba Radosław (4)