Metamorfoza Jantaru przed nowym sezonem

Jantar Ostrołęka przed nowym sezonem ligowym.
Jantar Ostrołęka przed nowym sezonem ligowym. Fot. Jantar Ostrołęka
Piłkarze Jantaru Ostrołęka w inauguracyjnym spotkaniu rozgrywek II ligi futsalu przegrali na wyjeździe z miejscowym Heliosem 2:7.

Podopieczni grającego trenera Rafała Koska do przerwy prowadzili wyrównany bój z bardziej utytułowanym rywalem i przegrywali nieznacznie 1:2.
W przerwie letniej drużyna przeszła sporą metamorfozę i zasiliła się kilkoma zawodnikami znanymi z boisk naszego powiatu m.in. piłkarzami z Łęgu Przedmiejskiego i Goworowa. Zgłoszona do rozgrywek została także drużyna U-20, która rywalizować będzie w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Pierwszym dość udanym testem dla nowego zespołu był turniej eliminacyjny 1/32 finału Pucharu Polski w którym Jantar pokonał drużyny: Underdogs Olsztyn 5:3, Bank Spółdzielczy Suwałki 4:2, oraz Batek Bartoszyce 5:2. Nie wyszło z kolei spotkanie z Zawbudem Iława, bowiem porażka 2:10 oznaczała, że Jantar zajmie drugie miejsce w rywalizacji i zakończy swoją przygodę z pucharowymi rozgrywkami.

W sezonie 2011/2012 Jantar wystąpi w składzie:
Sebastian Borowiecki, Mateusz Lenkiewicz, Paweł Kośnik oraz zawodnicy w polu: Robert Petrosjan, Paweł Lutrzykowski, Mariusz Rusin, Sebastian Kosek, Jakub Olkowski. Mikołaj Zerhau, Andrzej Dera, Arkadiusz Szczubełek, Marcin Grala, Mateusz Nakielski, Michał Krupka, Cezary Gęsich, Paweł Lelujka, Adrian Stachurski, Karol Pyskło, Wojciech Gawrych, Robert Piekarski. Patryk Sujkowski, Maciej Gawrych, Jakub Brzeski, Wiktor Pyskło. Trener: Rafał Kosek.