Medalowe otwarcie sezonu Squatiny w Ostrowi Mazowieckiej

Młodzi pływacy Squatiny udanie otworzyli nowy rok.
Młodzi pływacy Squatiny udanie otworzyli nowy rok. Archiwum klubu
23-osobowa reprezentacja klubu pływackiego Squatina Ostrołęka prowadzonego przez Maję i Leszka Bieżuńskich wzięła udział w V Otwartych Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej w pływaniu.

Na zawody o puchar burmistrza zaprosił PUKS Orka Ostrów Mazowiecka.

W zawodach wzięli udział reprezentanci ośmiu klubów pływackich z: Ostrowi Mazowieckiej, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Zambrowa, Wyszkowa, Warszawy, UŚKS Ostrołęka.

Mistrzami w swojej kategorii wiekowej rocznik 2006 i młodsi zostali: Filip Radecki na 25 m stylem klasycznym i Dominik Borowiecki na 25 m stylem grzbietowym. Filip Radecki zdobył również brązowy medal na 25 m stylem dowolnym i srebrny medal na 25 m stylem grzbietowym. W trzech startach zdobył trzy medale. Dominik Borowiecki zdobył również brązowy medal na 25 m stylem klasycznym.

Klara Radecka zdobyła srebrny medal na 25 m stylem klasycznym. Patrycja Marcińczyk zdobyła dwa brązowe medale na 25 m stylem dowolnym i klasycznym. Niewiele do medalu zabrakło Maciejowi Romanowskiemu w konkurencji 25 m stylem klasycznym i dowolnym. W kategorii starszej o podium otarli się Jakub Sznyter i Martyna Werpachowska, którzy uplasowali się na czwartych pozycjach na 50 m stylem klasycznym.