Mateusiak na pudle, kolejny udany start!

Łukasz Mateusiak zaliczył kolejny udany występ.
Łukasz Mateusiak zaliczył kolejny udany występ. Fot. T. Mateusiak
Kolejny bardzo dobry start podczas 55. Międzynarodowego Memoriału Janusza Kusocińskiego zanotował zawodnik OKLA Stora Enso Ostrołęka Łukasz Mateusiak.

Podczas rozgrywanego w niedzielę konkursu skoku w dal nasz lekkoatleta mimo, że miał dopiero siódmy rekord życiowy spośród startujących jedenastu zawodników zajął trzecie miejsce z rezultatem 7,60 m. W konkursie zwyciężył Tomasz Dula z Warszawianki z wynikiem 7,65 m przed Jamalem Bowenem z Panamy - 7,62 m. Dopiero na szóstej pozycji uplasował się były mistrz Europy Ukrainiec Oleksiy Lukashevych.
- Pogoda była dobra i nie wiadomo dlaczego wszystkim skakało się źle - mówi trener Marek Mierzejewski. - W zasadzie Łukasz, gdyby nie drobny błąd techniczny, który popełniał przy swoich skokach, mógł wygrać te zawody. Obok Tomasza Duli prezentował się naprawdę dobrze. Jamal Bowen przeskoczył Łukasza dopiero w piątej kolejce spychając go na trzecie miejsce - dodał.

Teraz Łukasza Mateusiaka czekają kolejne starty na mityngach Grand Prix PZLA: 13 czerwca w Kutnie i 14 czerwca w Lublinie. Na tych zawodach wystartuje również drugi z naszych skoczków w dal Cezary Bagiński.