Marymont o bramkę lepszy od Ostrovi (zdjęcia i tabela II LMJ)

Paweł Nowak
Radość z gola strzelonego przez Przemysława Grabowskiego (przy piłce) nie trwała długo. Fot. Paweł Nowak
Minimalną porażką zakończyli mecz 11. kolejki II Ligi Mazowieckiej Juniorów piłkarze Klubu Sportowego Ostrovia. Decydująca bramka padła na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.
Mecz II LMJ: KS Ostrovia - RKS Marymont

Marymont od początku spotkania prezentował się lepiej od gospodarzy, jednak długo nie potrafił znaleźć sposobu na ich defensywę. Po pół godzinie gry goście wyszli z szybkim kontratakiem i w sytuacji sam na sam nie zmarnowali okazji do objęcia prowadzenia. Po zmianie stron podopieczni Pawła Kowalczyka ruszyli odważniej do ataku co przyniosło skutek w postaci stwarzanych okazji strzeleckich. Goście zaczęli się nieco gubić i mecz się wyrównał. W 80. minucie rzut rożny z lewej strony boiska wykonywali gospodarze. Futbolówka przeleciała wzdłuż linii bramkowej, ale na długim słupku dopadł do niej Przemek Grabowski, który celnym uderzeniem doprowadził do remisu. Na nic się to jednak zdało. Stołeczni piłkarze stworzyli jeszcze w końcówce meczu kilka groźnych sytuacji i w 88. minucie znów wyszli na prowadzenie po odbiorze piłki w środku pola i przelobowaniu bramkarza. W doliczonym czasie gry mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale dwaj piłkarze wychodzący na osamotnionego Adriana Orłowskiego nie zdołali go pokonać.

Po tej porażce juniorzy Ostrovi spadli w tabeli na 10. miejsce i oddalili się nieco od czołówki. Za tydzień zagrają na wyjeździe z trzecim GLKS Nadarzyn.

KS Ostrovia - RKS Marymont 1:2 (0:1)
Bramka dla Ostrovi: Przemysław Grabowski (80’)

Skład KS Ostrovia: Orłowski Adrian, Kuczyński Piotr, Sokołowski Mariusz, Orłowski Mateusz, Grabowski Dariusz, Madej Maciej, Grabowski Przemysław, Augustyniak Ernest, Tymiński Grzegorz, Maliszewski Cezary, Śladewski Krystian oraz Żukowski Rafał, Koziara Radosław

Wyniki pozostałych spotkań 11. kolejki II Ligi Mazowieckiej Juniorów:
LKS Victoria Głosków - TKS Bóbr Tłuszcz 0:1, MKS Kasztelan Sierpc - GLKS Nadarzyn 2:4, OTKKF "Centrum" Radom - Tęcza 34 Płońsk 4:4, MKS Przasnysz - Mszczonowianka Mszczonów 5:0, Mazovia Mińsk Mazowiecki - PKS Imielnica Płock 3:0, Makowianka Maków Mazowiecki - ŁKS Łochów 5:1