Mamy medal! Czarek Bagiński na podium Mistrzostw Polski

Czarek Bagiński stanął na wysokości zadania zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Fot. Archiwum zawodnika
Zawodnik ostrołęckiego OKLA Cezary Bagiński zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w konkurencji skoku w dal.

Podopieczny trenera Marka Mierzejewskiego w najlepszej swojej próbie uzyskał wynik 7,26 m. Konkurs wygrał z kolei Konrad Podgórski (AZS-AWF Biała Podlaska) z rezultatem 7,63 m, przed Tomaszem Dulę (KS Warszawianka) uzyskując 7,52 m. Na podium rywalizacji nie starczyło z kolei miejsca dla drugiego zawodnika z Ostrołęki Łukasza Mateusiaka, który w najdalszej próbie uzyskał wynik 7,22 m. - Na pewno nie jest to szczyt naszych marzeń, bo chcielibyśmy widzieć dwóch zawodników z klubu na podium - stwierdza prezes OKLA Andrzej Kowalczyk. - Moim zdaniem stać było naszych skoczków na taki wynik, ale mimo to cieszę się z brązowego medalu Czarka Bagińskiego. Szkoda mi Łukasza Mateusiaka, bo czwarte miejsce w konkursie jest zawsze tym najgorszym - dodał prezes OKLA.

Wyniki rywalizacji: Konrad Podgórski (AZS AWF Biała Podlaska) - 7.63 m, 2. Tomasz Dula (KS Warszawianka) - 7.52 m, 3. Cezary Bagiński (OKLA Ostrołęka) - 7.26 m, 4. Łukasz Mateusiak (OKLA Ostrołęka) - 7.22 m, 5. Marek Mikita (AZS AWF Wrocław) - 7.22 m, 6. Sylwester Wala (AZS AWF Kraków) - 7.22 m, 7. Łukasz Stańczuk (WKS Gwardia Warszawa) - 7.14 m, 8. Rafał Borkowski (KS Podlasie Białystok) - 7.00, 9. Piotr Jurdeczka (AZS PWSZ Gorzów) - 6.68 m, 10. Mateusz Kustra (AZS AWF Wrocław) - niesklasyfikowany, 11. Adrian Rabowski (WKS Śląsk Wrocław) - niesklasyfikowany.