Kruczyńska z medalem mistrzostw Polski

Milena Kruczyńska zajęła w Siedlcach 3. miejsce. Na najwyższym stopniu podium nowa rekordzistka Polski seniorek Ewa Mizdal (228 kg). Jan Rozmarynowski / http://polska.sztanga.prv.pl/
W drugim dniu rozgrywanych w Siedlcach mistrzostw Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów brązowy medal w kat. 75 kg zdobyła sztangistka klubu UOLKA Milena Kruczyńska.

Sztangistka z Ostrowi rozpoczęła swój występ od wyrwania ciężaru 78 kg, a w kolejnej próbie uzyskała 81 kg. W trzecim podejściu ciężarem 84 kg atakowała swój niedawno ustanowiony rekord życiowy, ale spaliła tę próbę. W podrzucie w pierwszym podejściu uzyskała 100 kg. W drugim nie zdołała podnieść 105 kg, ale zrobiła to w trzeciej próbie. Łącznie uzyskała zatem 186 kg, co dało jej brązowe medale za dwubój, rwanie i podrzut.

1 października na pomoście w Siedlcach występowała również Anna Krystman, ale w kat. +75 kg. W rwaniu poprawnie zaliczyła podejścia do 73 i 76 kg, ale w ostatnim nie pokonała ciężaru 79 kg. W podrzucie dźwignęła 93 kg w pierwszej próbie, a kolejne podejścia do 96 kg kończyły się niepowodzeniem. Rezultat 169 kg w dwuboju dał jej 7. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej XVIII mistrzostw Polski kobiet sztangistki z Ostrowi zdobyły 54 punkty, co dało im 7. miejsce wśród 19 klubów. Siedleckie zawody były jednocześnie trzecią, finałową rundą drużynowych mistrzostw Polski kobiet. UOLKA z dorobkiem 857,5 kg zajął 6. miejsce wśród 8 drużyn. Podopieczne trenera Zygmunta Klepackiego na tej samej pozycji zostały również sklasyfikowane w punktacji generalnej drużynowych mistrzostw Polski kobiet.