Poszukiwani przez policję. Listy gończe: Ostrołęka, Ostrów...

Poszukiwani przez policję. Listy gończe: Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Maków Mazowiecki, Przasnysz, Wyszków. Trzy galerie zdjęć - ponad 100 fotografii

(ms), (pk), (kr)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Ponad 100 osób z naszego regionu jest poszukiwanych listami gończymi.

Ponad 100 osób z naszego regionu jest poszukiwanych listami gończymi.

Mordercy, bandyci, gwałciciele, oszuści, złodzieje, ojcowie, którzy zapomnieli o utrzymywaniu swoich dzieci - nie staną przed sądem, nie naprawią wyrządzonych krzywd i nie odpowiedzą za swoje winy. Chyba, że pomożemy policji ich znaleźć.
Ponad 100 osób z naszego regionu jest poszukiwanych listami gończymi.

Ponad 100 osób z naszego regionu jest poszukiwanych listami gończymi.

9 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Tygodnika Ostrołęckiego

Janusz Knitowski (Maków Maz.)

Poszukiwani listem gończym Maków Mazowiecki, Wyszków, Przasnysz

Link do głównego zdjęcia

Janusz Knitowski (Maków Maz.)


Ponad 100 osób z naszego regionu poszukiwanych jest listami gończymi. Najwięcej, ponad 80, to mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Tylko w tym roku ostrołęcka policja ujęła ok. 40 osób poszukiwanych listami gończymi, w tym sześciu na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

- Obecnie poszukujemy 20 osób na podstawie ENA - powiedział nam Dariusz Wesołowski, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.
I dodał, że dzięki naszym Czytelnikom, którzy obejrzą zdjęcia poszukiwanych, wzrosną szanse na zatrzymanie wielu groźnych przestępców. Na to, by sprawiedliwości stało się zadość. Ale również na to, by nie doszło do nowych przestępstw. Bo wielu z poszukiwanych, przebywających na wolności, nadal wchodzi w konflikt z prawem.

Są tu podejrzani o całą paletę przestępstw kryminalnych. "Bohaterowie" głośnych, szeroko opisywanych przez nas spraw, ale również poszukiwani np. za niepłacenie alimentów.

Jedną z dłużej poszukiwanych jest 65-letnia Wiesława Knap z Ostrołęki, która razem z mężem uciekła z Polski w połowie lat 90., zostawiając długi i niespłacone kredyty. Knapowie byli właścicielami spółki "Jantar", do której należał popularny sklep "Kurpianka" na osiedlu Dzieci Polskich. Małżeństwo najprawdopodobniej żyje w Stanach Zjednoczonych, jednak póki co nie wpadło w ręce policji.

W tym kraju przebywa prawdopodobnie również Zofia Irena Gronowska. 68-letnia kobieta wielokrotnie była bohaterką naszych publikacji. Prokuratura zarzuca jej, że w 2002 roku ukradła z nauczycielskiej kasy zapomogowo-pożyczkowej 250 tys. zł (na szkodę 300 osób). Gronowska pracowała w Zakładzie Obsługi Szkół i Przedszkoli przez wiele lat, zajmowała się księgowością kasy zapomogowo-pożyczkowej.

Wśród poszukiwanych znajduje się również sprawca tragedii, która wydarzyła się w sierpniu 2007 roku - 23-letni Paweł Wyszomirski. Podejrzany jest o to, że w nocy z 16 na 17 sierpnia 2007 roku w Ostrołęce, w okolicy dyskoteki Kiss, spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu Łukasza Lenkiewicza, w następstwie czego ten zmarł w szpitalu 20 sierpnia, nie odzyskując przytomności.

- Prosimy wszystkich, którzy mogą posiadać informacje o miejscu pobytu osób poszukiwanych, o kontakt z najbliższym posterunkiem policji lub z prokuraturą. Zapewiamy pełną anonimowość osobom, które zechcą nam pomóc - mówi Dariusz Wesołowski. - Chciałbym również zaznaczyć, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wielostronicowy materiał na ten temat znajdziecie w najbliższym papierowym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego.

Komentarze (2)

Wszystkie komentarze (2) forum.to.com.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo