Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kierowca z powiatu ostrołęckiego był pijany, miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a na dodatek był poszukiwany przez sąd

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Fot. 123rf
Niebezpiecznego kierowcę zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Łysych. Sporo miał na sumieniu...

Jazda pod wpływem alkoholu, bez prawa jazdy, natomiast z obowiązującym dożywotnim sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych – to lista grzechów pewnego kierowcy zatrzymanego przez policję w gminie Łyse. Niepełna lista, dodajmy.

We wtorek 16.04.2024 mundurowi z Łysych dbali o bezpieczeństwo na terenie tej gminy. W pewnym momencie zauważyli osobowego opla, którego kierowca wykonywał podejrzane manewry na drodze.

- Pojazd został zatrzymany do kontroli. Za jego kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego - czuć od niego było alkohol. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu, a zatem, zgodnie z nowymi przepisami, jego auto zostało zabezpieczone na poczet przyszłych kar - informuje kom. Tomasz Żerański, rzecznik ostrołęckiej policji.

Ponadto sprawdzenie 50-latka w policyjnej bazie danych wykazało, że nie ma on prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna posiadał natomiast dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci ustalili, że jest on także poszukiwany do odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności. Dlatego został on doprowadzony do Zakładu Karnego.

Niebawem odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Pijani kierowcy - plaga polskich dróg

W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców. Eksperci rankomat.pl sprawdzili, w których regionach Polski najczęściej można spotkać za kierownicą kierowców na „podwójnym gazie”.

W ubiegłym roku najwięcej zatrzymanych kierowców za jazdę pod wpływem alkoholu w przeliczeniu na liczbę mieszkańców odnotowano w województwie kujawsko-pomorskim. W tym regionie na 10 tys. mieszkańców średnio przypadło ponad 35 pijanych kierowców. Na drugim miejscu tego niechlubnego rankingu uplasowało się województwo dolnośląskie z podobnym wynikiem – nieco mniej niż 35 kierowców. Podium zamyka województwo świętokrzyskie, gdzie na 10 tys. mieszkańców przypada ponad 34 nietrzeźwych wsiadających za kółko. Najmniej kierowców pod wpływem alkoholu w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców przypada w województwach małopolskim i podkarpackim – po 17 osób. Na kolejnym miejscu jest województwo mazowieckie – gdzie statystycznie jest to 20 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki