MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ewa Bartosik najlepsza w Sopocie

Ewa Bartosik z kolejnym okazałem pucharem w swojej dużej kolekcji.
Ewa Bartosik z kolejnym okazałem pucharem w swojej dużej kolekcji. Fot. A. Dobkowski
Kolejny sukces na swoim koncie zaliczyła zawodniczka ostrołęckiego OKLA Ewa Bartosik, startując w gronie weteranów. Tym razem nasza lekkoatletka okazała się najlepsza podczas mityngu w Sopocie.

Ostrołęczanka startowała w trójboju w skład którego wchodziły biegi sprinterskie na 60, 100 i 200 metrów. Mimo, że uzyskała wyniki słabsze, niż na mistrzostwach Polski weteranów to i tak zdecydowanie okazała się najlepsza w całej stawce. 60 metrów pokonała z czasem 8,99 s, 100 m z czasem 14,26 s, a 200 metrów 30,92 s. W sumie zgromadziła na swoim koncie 2724 punkty, co dało jej zdecydowane zwycięstwo i to nie tylko nad rywalkami ze swojej kategorii wiekowej.
- Bardzo się cieszę, że wygrałam i to bardzo wyraźnie, chociaż wyniki, które uzyskałam nie były tak dobre, jak podczas mistrzostw - stwierdza Ewa Bartosik. - W kategorii K-55 pokonałam także najlepszego z mężczyzn, bo łącznie zdobyłam ponad 100 punktów więcej - dodaje ostrołęczanka.

Pani Ewa im starsza, tym lepsza, a już w przyszłym roku przejdzie do kategorii K-60, gdzie będzie zdecydowaną faworytką na lekkoatletycznych stadionach w przynajmniej pięciu konkurencjach.