MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Energa Basket Cup w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Miniony weekend w Ostrołęce był obfity w koszykarskie emocje. Wszystko za sprawą finału wojewódzkiego turnieju Energa Basket Cup, który odbył się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2. Złote medale pojechały do stolicy.

Energa Basket Cup to największy w naszym kraju turniej koszykówki dla uczniów szkół podstawowych. Szacuje się, że w dotychczasowych edycjach turnieju udział w nim wzięło prawie 530 tysięcy młodych zawodników i zawodniczek. Corocznie w turnieju biorą udział reprezentanci ponad 6,5 tysiąca szkół z całej Polski. Po finałach wojewódzkich przychodzi czas na finał krajowy z udziałem 16 drużyn chłopców i 16 drużyn dziewcząt - czyli mistrzów poszczególnych województw.

Finały wojewódzkie odbyły się w Ostrołęce. Dwa tygodnie temu w Gimnazjum nr 2 im. Danuty Siedzikówny "Inki" rywalizowały dziewczęta. Zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Żyrardowa, która w finale pokonała rywalki ze Szkoły Podstawowej nr 118 z Warszawy 37:19. Trzecie miejsce zajęły koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Piaseczna. MVP zawodów została Aleksandra Kowalska.

Wśród chłopców zwyciężyli koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 334 w Warszawie. Srebrny medal powędrował do zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Żyrardowa, a brązowy do Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomiu. Najlepszym koszykarzem zawodów został Bartosz Konopka. Zawody, które odbyły się w miniony weekend w Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce, były obfite w wielkie emocje. Podczas dekoracji zwycięzców dyrektor szkoły Marzena Borkowska podziękowała wszystkim zawodnikom za pokaz sportowej rywalizacji na wysokim poziomie.

Krajowy finał Energa Basket Cup odbędzie się 4 czerwca w hali Gdynia Arena.