Dwa złota OKLA

Kajetan Prusaczyk bije kolejne rekordy życiowe.
Kajetan Prusaczyk bije kolejne rekordy życiowe. Fot. A. Dobkowski
Dużym sukcesem zakończyły się zmagania naszych lekkoatletów podczas Mistrzostw Polski Juniorów Zrzeszenia LZS.

W zawodach wzięło udział dwóch podopiecznych Marka Kwiatkowskiego, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium. Łukasz Kowalski wygrał konkurs rzuty dyskiem juniorów (1,75 kg) ustanawiając nowy rekord życiowy, 52,33 m i jest coraz bliżej wypełnienia minimum na tegoroczne mistrzostwa Europy juniorów. Ten sam zawodnik wziął także udział w konkursie pchnięcia kulą (6 kg) i zajął czwarte miejsce, również z nowym rekordem życiowym 15,22 m.

Świetny start zaliczył także Kajetan Prusaczyk, który wywalczył złoty medal w rzucie młotem juniorów młodszych (5 kg) z bardzo dobrym rezultatem 66,31 m. Podopieczny Marka Kwiatkowskiego ustanowił także rekord życiowy w rzucie dyskiem (1,5 kg) - 44,30 m plasując się na szóstej lokacie. W tym samym czasie w Kutnie odbywał się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny w ramach Grand Prix PZLA, w którym mimo fatalnych warunków atmosferycznych startował Łukasz Mateusiak zajmując drugie miejsce z wynikiem 7,29 m.

W Warszawie z kolei podczas mityngu kwalifikacyjnego Cezary Bagiński wygrał skok w dal z wynikiem 7,40 m, Anna Romanowska była druga w trójskoku z nowym rekordem życiowym - 11,49 m. W tej samej konkurencji na trzecim miejscu także z rekordem życiowym - 11,16m uplasowała się Paulina Dziekońska. Czwarte miejsca zajęli z kolei: Monika Żbikowska - 4,87 m w skoku w dal, Magdalena Wołejszo - 10,75 m w trójskoku oraz Maksym Sypniewski - 6,49 w skoku w dal. Nowe rekordy życiowe ustanowili: Adam Rawa w rzucie oszczepem (700 g) - 48,8 4m, Luiza Grabowska - 27,43s w biegu na 200 m oraz Katarzyna Bacławska - 28,21 s także w biegu na 200m. Pozostałe wyniki: Paulina Adamczak - 13,38 s w biegu na 100 m, Justyna Szabłowska - 13,79 s w biegu na 100 m, Mateusz Szoka 6,09 m w skoku w dal, Katarzyna Kopka 10,42 m w trójskoku, Milena Jastrzębska 29,66 s w biegu na 200 m.