Dobry występ lekkoatletów OKLA, podwójnie złota Emilia

Emilia Kurpiewska z trenerem Bartoszem Witkowskim.
Emilia Kurpiewska z trenerem Bartoszem Witkowskim. A. Dobkowski
Udany występ zaliczyli lekkoatleci ostrołęckiego OKLA w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych, z których jednocześnie wyniki w kategorii młodzików uwzględniane były przy klasyfikacji Mistrzostw Mazowsza.

Najlepiej z reprezentantów naszego miasta zaprezentowała się podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego Emilia Kurpiewska, która po świetnym biegu wygrała rywalizację na 2500 m wśród młodzików.

Jednocześnie została mistrzynią Mazowsza i odebrała dwa złote medale za udział w biegach. Punktowane miejsca w ramach ogólnopolskiej klasyfikacji w sporcie młodzieżowym wywalczyli również Aleksandra Gruz i Mateusz Grabowski, którzy uplasowali się na swoim dystansach na piątych lokatach. W punktacji klubowej młodzików OKLA Ostrołęka również znalazł się na piątej pozycji.

W Mistrzostwach Mazowsza dobrze wypadli w biegu na 2000 m juniorów młodszych Paweł Polakowski, który wywalczył srebrny medal oraz Paulina Kojtek, która wywalczyła brązowy medal wśród młodziczek na 1500 m.

Bardzo blisko medalowej pozycji byli z kolei Wioleta Głażewska (1500 m juniorek młodszych), Mateusz Zalewski (3500 m juniorów) i Mateusz Grabowski (3000 m młodzików), którzy zostali sklasyfikowani na czwartych lokatach. Piąte miejsca zajęła z kolei Aleksandra Gruz (2500 m młodziczek), a szósty był Damian Świerdzewski (3500 m juniorów).

W klasyfikacji drużynowej OKLA wywalczyło czwarte miejsce ustępując miejsca na podium takim klubom jak MUKS Płock, MKS Pogoń Siedlce, MKS Polonia Warszawa.