Cztery złote medale lekkoatletki Ewy Bartosik

Ewa Bartosik zdobyła cztery złote medali Mistrzostw Polski w kategorii weteranów. Fot. A. Dobkowski
Na odbywających się 13 marca w Spale Halowych Mistrzostwach Weteranów startowała nasza zawodniczka Ewa Bartosik w kat. 55. Trenująca pod okiem nowego trenera Bartosza Witkowskiego zdobyła cztery złote medale.

W biegu na 60 m uzyskała bardzo dobry czas 8,95s co dało jej drugi czas całej imprezy. W biegu na 200m Ewa Bartosik poprawiła rekord Polski swojej kategorii wiekowej czasem 32,04s. Nasza Mistrzyni wystartowała również w skoku wzwyż także poprawiając rekord Polski kat. 55 rezultatem 115cm. Na zakończenie Halowych Mistrzostw Polski Ewa Bartosik wystartowała w trójskoku,lecz w tej konkurencji zmęczenie dało o sobie znać i wynik 8,90m według zawodniczki nie jest zadowalający. Ewa Bartosik została nagrodzona Pucharem dla Najlepszej Sprinterki Mistrzostw. Nasza Mistrzyni przygotowywała się do tej imprezy w trudnych warunkach,ponieważ na co dzien pracuje i często trening i praca nie szły ze sobą w parze.
- Jestem bardzo zadowolona ze startu w tych zawodach. Uzyskałam wartościowy wynik w biegu na 60 m, który jest lepszy od zeszłorocznego (9,16s). Cieszą mnie bardzo dwa rekordy Polski i Puchar dla najlepszej sprinterki. Szkoda, że nie udało mi się w trójskoku, ale zmęczenie zrobiło swoje. Mam nadzieje ze na Mistrzostwach Europy w sezonie letnim będzie o wiele lepiej - podkreśla Ewa Bartosik.