Biegacze KS Spych w Biegu Piastów. Zobacz zdjęcia

Reprezentacja KS Spych Przystań w Jakuszycach
Reprezentacja KS Spych Przystań w Jakuszycach KS Spych Przystań
Zawodnicy KS Spych Przystań po raz kolejny wzięli udział w Biegu Piastów w Jakuszycach. Reprezentanci Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego nie mieli szans na walkę o czołowe lokaty, ale zarażeni pasją przez Waldemara Spychalskiego z Nowej Wsi starali się osiągnąć jak najbardziej wartościowe wyniki, a przede wszystkim poprawić swoje rekordy życiowe.

Na dystansie 50.5 km zwyciężył reprezentant Szwajcarii Toni Livers z rezultatem - 2:18.42. Najlepszym z naszych biegaczy był Waldemar Spychalski, który trasę pokonał w czasie 3:14.10 i zajął piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej.
– Waldemar Spychalski to dla nas mistrz, któremu staramy się dorównać – mówi Wojciech Zarzycki.

Ostrołęcki radny po raz kolejny pojawił się na trasie Biegu Piastów na dłuższym dystansie i uzyskał czas 4:22.01. Na mecie z KS Spych Przystań finiszowali także: Wojciech Broniek - 4:45:42, Piotr Zaurski - 4:46.59, Janusz Piersa - 5:05.29, Jacek Dmochowski - 6:02.07 i Marcin Zaurski - 6:21.22. Po raz pierwszy w zawodach wziął udział nowy członek klubu Wojciech Jarząbek, który rywalizował w biegu na 25 km techniką klasyczną, uzyskując czas - 2:11:32.

W trzecim dniu zmagań Waldemar Spychalski i Wojciech Jarząbek podjęli jeszcze jedno wyzwanie i wystartowali na 25 km techniką łyżwową. Pierwszy z wymienionych pokonał trasę w 2:32.00, a drugi 2:50.00, zajmując odpowiednio szóste miejsce w M60 i 61. lokatę w M50.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu w tych zawodach i uzyskania nowy rekordów życiowych – mówi prezes honorowy KS Spych Przystań Waldemar Spychalski. – Trasa zawodów była bardzo dobrze przygotowana i dopisywała nam pogoda. Teraz czas, aby dobrze przygotować się od przyszłorocznej edycji zawodów.