Bardzo dobre występy i 8 medali lekkoatletów Ostrowianki na Mistrzostwach Mazowsza (zdjęcia)

Paweł Nowak
Małgorzata Zyśk przywiozła z Warszawy aż 3 medale. Szansę na kolejne będzie miała już za kilka dni na Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych w Wiedniu. Fot. archiwum klubu
Po kilku tygodniach intensywnych treningów lekkoatleci Ludowego Klubu Sportowego Ostrowianka znów mogli rywalizować o najwyższe laury. W ostatni weekend 12-osobowa reprezentacja klubu startowała na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorek Młodszych rozgrywanych na stadionie AWF Warszawa. Występ zakończył się zdobyciem 8 medali i ustanowieniem kilku ciekawych rekordów.
Medaliści Lekkoatletycznych Mistrzostw Mazowsza z LKS Ostrowianka

Znakomitą formą po raz kolejny błysnęła Małgorzata Zyśk, która indywidualnie zdobyła dwa złote medale. W trójskoku wynikiem 12,15 m nie dała rywalkom żadnych szans wyprzedzając drugą zawodniczkę aż o metr. W skoku w dal natomiast osiągnęła wynik 5,29 m. Trzeci krążek dołożyła w sztafecie 4x100 m, w której startowała wraz z Pauliną Badurek, Martyną Wardaszka i Aleksandrą Mazurek. Dziewczęta osiągnęły czas 52 s i zajęły drugie miejsce. Ponadto w trójskoku udział brała Aleksandra Mazurek i z wynikiem 10,12 m zajęła 5. miejsce.

Srebrny medal w biegu na 100 m i z czasem 11,30 s zdobył Paweł Fabiański, natomiast trzecie miejsce na dystansie 400 m i z czasem 54,57 s wywalczył Albert Han. Kolejne brązowe krążki wybiegała w czasie 45,85 s sztafeta 4x100 m w składzie: Maciej Madej, Paweł Fabiański, Albert Han, Mariusz Krupa. Ostrowianie w Warszawie nie ograniczali się tylko do biegania i skakania. Dwukrotnie na podium stawali bowiem kulomioci. Srebro zdobył Dawid Zadrożny pchając 6 kg kulę na odległość 16,64 m i ustanawiając przy tym znakomity rekord życiowy. Brąz natomiast zawisł na szyi Bartosza Wasila, który w kategorii juniorów młodszych pchnął 5 kg kulę na odległość 15,29 m.

- Z Warszawy mogliśmy przywieźć medal z jeszcze jednej konkurencji - mówił trener ostrowskich lekkoatletów Daniel Zgleszewski. - Sztafeta 4x400 m w składzie: Kamil Jabłonka, Patryk Urbanowski, Maciej Madej, Albert Han osiągnęła wynik, który dawał jej miejsce na podium. Niestety z powodu ulewy zawody zostały przerwane i zakończone bez ustalenia kolejności. Cieszę się, że na zawodach wystartował i to z bardzo dobrym skutkiem Paweł Fabiański, który przez kontuzję mięśnia dwugłowego uda przez ostatnie dwa tygodnie nie mógł trenować - dodał szkoleniowiec.

Nie jest to koniec dobrych wiadomości dla kibiców ostrowskiego LKS. Otóż Małgosia Zyśk została powołana do reprezentacji Polski i w najbliższy piątek wyjedzie do Wiednia na Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Juniorów Młodszych. Dzień później, 22 maja, startować będzie w trójskoku. Znakomita forma zaprezentowana w Warszawie jest więc dobrym prognostykiem przed tak ważnym wyjazdem i pozwala mieć nadzieję na dobry wynik.