Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju

  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju

  Materiał partnera zewnętrznego

  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju
  Już za miesiąc klienci Orange nie martwiąc się o rachunek będą mogli dzwonić, sms-ować i korzystać z Internetu za granicą.
  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju

  Za usługi telekomunikacyjne, wykonywane podczas wyjazdu do jednego z 28 krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii, Lichtensteinu i Islandii zapłacą dokładnie tyle samo, ile płacą w Polsce. Zmiana dotyczy zarówno klientów, którzy mają ofertę abonamentową Orange, jaki i tych, którzy korzystają z telefonu na kartę (pre-paid). Nowa oferta roamingowa zgodna z zasadą „roaming jak w kraju” dotyczy także klientów nju mobile.

  Z nowej oferty roamingowej najbardziej skorzystają klienci, którzy mają abonamenty z nielimitowanymi usługami telekomunikacyjnymi w Orange. Dzięki temu będą mogli bez ograniczeń używać telefonu zarówno w kraju jak i podczas zwiedzania Paryża, w trakcie wyjazdu służbowego do Niemiec czy na plaży w Hiszpanii. Bez względu na to czy będziemy dzwonić w Polsce czy podczas zagranicznego wyjazdu zapłacimy tyle samo, a nasz rachunek nie wzrośnie.

  Korzyści odczują także ci, którzy mają pakiety minut czy sms-ów w ramach swoich abonamentów. Od 15 czerwca w Orange pakiety te będzie można wykorzystywać identycznie w kraju, jaki i za granicą. Jeśli wykorzystamy cały pakiet, za rozmowy czy sms-y poza limitem zapłacimy dokładnie tyle samo, ile zapłacilibyśmy korzystając z telefonu w Polsce. W przypadku korzystania z internetu za granicą, klienci planów abonamentowych będą wykorzystywać kolejne megabajty ze swoich pakietów, jednak z górną granicą określoną przez unijną zasadę Fair Usage Policy (FUP). Pakiet transmisji danych również można wykorzystać tak w Polsce jak i za granicą.

  Klienci korzystający z telefonów na kartę będą płacili stawki za połączenia takie jak w podstawowym cenniku w kraju. Będą też mogli surfować po internecie z komórki za granicą w jednej cenie – 10 gr za 1 MB. Kolejna nowość: począwszy od tych wakacji bezpłatne będą wszystkie połączenia odbierane za granicą.

  Te wakacje będą pierwszymi, podczas których klienci Orange i nju mobile, dzięki obniżeniu cen nawet o 100%, nie będą musieli martwić się o koszty połączeń do Polski. Za rozmowy telefoniczne czy transfer danych zapłacą zdecydowanie mniej niż dotychczas. To koniec z dylematem czy wyjeżdżając do innego kraju kupić kartę lokalnego operatora czy korzystać z własnego numeru.

  Rozmowa z Mariuszem Gaca, wiceprezesem Zarządu ds. Rynku Konsumenckiego Orange Polska

  Jakie są najważniejsze korzyści z nowej oferty roamingowej Orange Polska po 15 czerwca?

  Jest prosta i bardzo korzystna cenowo. Jeśli mamy abonament z nielimitowanymi usługami możemy z niego korzystać również za granicą, na takich samych zasadach jak w domu. Nie dopłacimy nic do rachunku. Jeśli w abonamencie mamy pulę na rozmowy czy sms-y możemy ją wykorzystać także na wakacjach w Europie. Jeśli nie mamy pakietów lub korzystamy z karty pre-paid, to płacimy wg stawek krajowych, czyli zdecydowanie mniej niż dotychczas.

  Czy internet też będzie darmowy?

  Zasada jest podobna. Jeśli mamy pakiet danych w abonamencie to możemy go wykorzystać również w krajach UE. Jedynie ograniczenia to limity transferu danych wynikające bezpośrednio z unijnych regulacji. Jeśli mamy telefon na kartę, za transfer danych zapłacimy wg jednej obniżonej stawki czyli 10 groszy za 1 MB. Takiej oferty jeszcze na rynku nie było.

  ceny

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Specjalnie dla Was

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama