PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY OPERON 2013 (HARMONOGRAM)

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY OPERON 2013 (HARMONOGRAM)

sxc.hu

Tygodnik Ostrołęcki

Tygodnik Ostrołęcki

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY OPERON 2013 (HARMONOGRAM)
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY OPERON 2013 (HARMONOGRAM)

©sxc.hu

Gimnazjalisto, przeczytaj kiedy czeka Cię <b>próbny egzamin gimnazjalny 2013</b> z wydawnictwem pedagogicznym <b>Operon 2013</b>. Tylko u nas znajdziesz jego <b>harmonogram</b>. A już po sprawdzianie: <b>pytania</b> i <b>odpowiedzi</b>

Egzamin (TEST) gimnazjalny 2013. Część humanistyczna - JĘZYK POLSKI - PYTANIA, ODPOWIEDZI , PRZECIEKI

Wielkimi krokami zbliża się egzamin gimnazjalny 2013/2014. Wydawnictwo pedagogiczne Operon pomoże Ci się do niego właściwie przygotować. Od sześciu lat organizuje próbny egzamin gimnazjalny 2013.
Przystępuje do niego ponad połowa gimnazjalistów. Nad przygotowaniem arkuszów egzaminacyjnych i płyt CD, które są później dostarczane do szkół, czuwają doświadczeni egzaminatorzy z wydawnictwa Operon.

Z ostatnim dniem października Operon zakończy przyjmowanie zgłoszeń od szkół do uczestnictwa w programie. Do tych, które zdecydują się na próbny egzamin gimnazjalny 2013 z wydawnictwem Operon, arkusze zawierająca pytania i nagrania z języków obcych trafią do szkół 6 bądź 9 grudnia.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013 - część humanistyczna - Kiedy będzie? Co będzie? (harmonogram)

A oto harmonogram testu. Gimnazjaliści napiszą próbny egzamin gimnazjalny 2013 z części humanistycznej 10 grudnia. Od godz. 9 będą szukać odpowiedzi na zadane w teście pytania m.in. z języka polskiego bądź historii. Sprawdzian trwać będzie 150 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013 CKE. Test humanistyczny ( język polski, historia, WOS) Pytania, odpowiedzi

W ubiegłym roku wyniki gimnazjalistów z części humanistycznej nie powaliły na kolana. Z języka polskiego uzyskali 52,7 proc. Z historii i WOS-u także się nie popisali. Ich wynik to zdobytych 54,7 proc. wszystkich punktów. Pocieszeniem może być fakt, że na próbie generalnej, czyli na właściwym egzaminie gimnazjalnym, wypadli o około 10 proc. punktów lepiej.

Próbny egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej - Kiedy będzie? Co będzie? (harmonogram)

Więcej trudności mogą im sprawić pytania z części matematyczno-przyrodniczej. Próbować znaleźć na nie odpowiedzi będą 11 grudnia o godz. 9. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie klas trzecich gimnazjów będą mieli, tak jak w przypadku części humanistycznej, również 150 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013 CKE cz. matematyczno-przyrodnicza (biologia, chemia, geografia, fizyka, matematyka). Pytania, odpowiedzi

Rok temu starsze koleżanki i starsi koledzy tegorocznych gimnazjalistów z części matematyczno-przyrodniczej wypadli w egzaminie Operonu gorzej niż z przedmiotów humanistycznych. Matematykę zdali na 49 proc., część przyrodniczą na 46,3 proc. Najwidoczniej algebra i geografia nie były ich zbyt mocną stroną. Podszkolili się jednak i egzamin gimnazjalny 2013 z części matematyczno-przyrodniczej zdali na około 59 proc.

Próbny egzamin gimnazjalny Operon 2013 (część językowa)

Dzień później, czyli 12 grudnia, o godz. 9 przed gimnazjalistami stać będzie następujące zadanie: próbny egzamin gimnazjalny 2013 wydawnictwa Operon z języków obcych (język angielski, język niemiecki). Na test z poziomu podstawowego dostaną 60 minut, drugie tyle będą mieli na rozwiązanie poziomu rozszerzonego.

Egzamin (TEST) gimnazjalny 2013.JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK NIEMIECKI (poziom podstawowy i rozszerzony)- PYTANIA, ODPOWIEDZI, PRZECIEKI

Z językami obcymi gimnazjaliści podczas próbnego egzaminu Operonu zmierzyli się po raz pierwszy rok temu. Z poziomu podstawowego mogli być zadowoleni: zdobyli średnio ponad 60 proc. Mniej satysfakcji mieli z uzyskanych wyników z zakresu rozszerzonego. Ich dorobek to zaledwie około 35 proc. wszystkich punktów możliwych do zdobycia.

Próbny egzamin gimnazjalny z wydawnictwem Operon - pytania, odpowiedzi

Na początku lutego 2014 roku szkoły otrzymają od wydawnictwa pedagogicznego Operon raporty z informacją o tym, jak ich uczniowie zdali próbny egzamin gimnazjalny 2013. Co ciekawe, będzie on jedyną okazją dla nich do sprawdzenia się przed właściwym testem, ponieważ w tym roku Centralna Komisja Egzaminacyjna nie organizuje próbnego sprawdzianu dla gimnazjalistów.

Egzamin (TEST) gimnazjalny 2013. Część humanistyczna - JĘZYK POLSKI, HISTORIA, WOS - ODPOWIEDZI

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo