Wielkie pływanie

Wielkie pływanie

(MS)

Tygodnik Ostrołęcki

Aktualizacja:

Tygodnik Ostrołęcki

Ponad 60 załóg kajakowych m.in. z Litwy, Niemiec, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Warszawy i Ostrołęki pokona ok. 80 km Omulwi, podczas spływu zorganizowanego przez Towarzystwo Społeczno- Kulturalne im. Aleksandra Kopcia z Baranowa w dniach 13-16 czerwca.
Spływ rusza 13 czerwca z miejscowości Wikno i dociera do wsi Wesołowo. Drugiego dnia kajakarze przepływają przez Wielbark i docierają do miejscowości Krukowo. 15 czerwca ruszają do Gleby przez Nową Wieś i Zawady. W Glebie odbędą się zawody kajakowe o puchar przewodniczącego Sejmiku Mazowieckiego i zabawa taneczna. Następnego dnia uczestnicy spływu wezmą udział w Weselu Kurpiowskim, a następnie w konkursie na najpiękniejsze sprawozdanie z pokonanej trasy.
- Zostanie opracowany specjalny program, wspólny dla wszystkich gmin położonych w dolinie Omulwi - mówi Stanisław Dawidczyk, prezes TSK im. Aleksandra Kopcia. - Ma on pomóc nam w zagospodarowaniu turystycznym szlaku, budowie pól namiotowych, stanic wodnych i całych kompleksów rekreacyjnych. O planach stworzenia z doliny Omulwi atrakcyjnego regionu turystycznego kilkakrotnie pisaliśmy na łamach TO. Komandorem spływu będzie Stanisław Kubeł, starosta powiatu ostrołęckiego. Patronat nad tą imprezą objął przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Włodzimierz Nieporęt, a patronat medialny "Tygodnik Ostrołęcki". Koszt uczestnictwa w spływie wynosi 10 zł od osoby za każdy dzień spędzony na kajaku. W cenie tej mieści się jeden posiłek i pamiątka ze spływu. Jedną z największych atrakcji spływu będą wybory Miss Omulwi. Na najładniejsze panny z terenu gmin przez które przepływa Omulew, w wieku 16-25 lat, czekają m.in. dwa kajaki i sprzęt RTV. Warto więc powalczyć o bursztynową koronę, którą miss założy 15 czerwca podczas Wesela Kurpiowskiego w Kadzidle. Kandydatki mogą zgłaszać się same i być zgłaszane do 7 czerwca. Zgłoszenia przyjmuje Towarzystwo Społeczno Kulturalne pod nr. telefonu 760-51-03 oraz sekretariat redakcji "Tygodnika Ostrołęckiego". Dyrektorem biura Miss Omulwi został wicestarosta ostrołęcki Witold Pakieła.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Specjalnie dla Was

Wideo