Jordan Czapski mistrzem Ostrołęki. Poznaj wyniki

Jordan Czapski pewnie wygrał rywalizację w mistrzostwach Ostrołęki.
Jordan Czapski pewnie wygrał rywalizację w mistrzostwach Ostrołęki. A. Dobkowski
Jordan Czapski został mistrzem Ostrołęki w tenisie ziemnym. W finałowym spotkaniu zawodach rozegranych na kortach przy ulicy Hallera pokonał Jakuba Noska 6:2 6:3.

W drodze po mistrzostwo pokonał pewnie Rafała Wyrębka 6:2 6:1 oraz Mateusza Matyczaka 6:1, 7:5. W półfinałowym spotkaniu młodzieżowiec sprawił sporo problemów dominatorowi ostrołęckich turniejów.
- Niespodzianki nie było - krótko skwitował wynik mistrzostw prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Jędrzej Nowak. - Jordan Czapski zaprezentował zdecydowanie najwyższą formę i pewnie wygrał całe zawody, które stały na dobrym poziomie. Cieszy również wysoką frekwencja w mistrzostwach i nowi zawodnicy, którzy dołączają do rywalizacji.

Skrócone wyniki - ćwierćfinały: Jordan Czapski - Rafał Wyrębek 6:2 6:1, Mateusz Matyczak - Piotr Mrozek 6:3 6:3, Jakub Nosek - Jędrzej Nowak 6:2 6:2, Daniel Dąbrowski - Krzysztof Szkopek 6:3 6:4. Półfinały: Jordan Czapski - Mateusz Matyczak 6:1 7:5, Jakub Nosek - Daniel Dąbrowski 6:3 6:4. Finał: Jordan Czapski - Jakub Nosek 6:2 6:3.

Jordan Czapski po siedmiu turniejach zgromadził na swoim koncie 97 punktów i zapewnił sobie udział w turnieju finałowym Masters. Na drugie miejsce w rankingu awansował Jakub Nosek z 63 punktami na koncie, wyprzedzając Daniela Dąbrowskiego - 62 pkt. Blisko kwalifikacji do finałowych zawodów są również: Mateusz Matyczak - 45 pkt., Piotr Mrozek - 43 pkt. i Rafał Wyrębek - 40 pkt.

Do rozegrania tenisistom pozostają jeszcze jeden zawody zaliczone do ostrołęckiego rankingu open. W dniach 1-2 sierpnia najlepsi zawodnicy z całego regionu powalczą w Mistrzostwach Kurpi, które również zostaną rozegrane na kortach przy ulicy Hallera. Finałowy Masters Ostrołęckiego Stowarzyszenie Tenisowe zaplanowało na 4-6 września.