Joel Kosgei Komen wygrał Półmaraton Kurpiowski. Zobacz zdjęcia i wideo

Joel Kosgei Komen po świetnym biegu wyprzedził najgroźniejszych rywali z Ukrainy. A. Dobkowski
Kenijczyk Joel Kosgei Komen z rewelacyjnym wynikiem 1:05:24 wygrał rywalizację na trasie XXI Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego.

XXI Międzynarodowy Półmaraton Kurpiowski

Zawody organizowane przez MZOSTiIT stały na bardzo wysokim poziomie. Drugi na mecie z wynikiem gorszym o zaledwie trzy sekundy uplasował się Ukrainiec Mykola Jukhymczuk, a najniższym stopniu podium znalazł się jego rodak - Anton Pototskyi - 1:06:29.

Tuż za trójką najlepszych zawodników na metę dotarł ubiegłoroczny zwycięzca Sergii Okseniuk z czasem 1:06:59. Na piątej pozycji znalazł się kolejny z Ukraińców Sergii Rybak - 1:07:09. Świetny start w zawodach zaliczył Przemysław Dąbrowski z Borawego, który znalazł się na szóstej pozycji z nowym rekordem życiowy - 1:07:36 i pierwszą klasą sportową.

W gronie kobiet w biegu zwyciężyła Anna Pechko z Ukrainy z czasem 1:27:43. Rywalizację na trasie XXI Półmaratonu Kurpiowskiego ukończyło 196 zawodniczek i zawodników, a bieg cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem lekkoatletów z naszego regionu.

Więcej informacji w papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego" i w kolejnych dniach w naszym portalu