Trójka pokonała Pabiks. Zobacz zdjęcia i wideo

Efektownie wykończona akcja przez Patryka Kulisia.
Efektownie wykończona akcja przez Patryka Kulisia. S. Kaczmarczyk
Szczypiorniści ostrołęckiej zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi, w starciu rozegranym przed własną publicznością. Tym razem podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego pokonali SPR Pabiks Pabianice 31:25.

UMKS Trójka Ostrołęka - SPR Pabiks Pabianice

Drużyna gospodarzy do meczu przystąpiła osłabiona brakiem Sławomira Dmowskiego. Niedzielne spotkanie pokazało, jak ważny jest to element w grze obronnej Trójki. Do przerwy po niezwykle zaciętym i emocjonującym widowisku gospodarze prowadzili 16:15. Po zmianie stron prowadzenie objęli goście i przez kolejne dziesięć minut trwała emocjonująca batalia w hali ZS nr 5.

Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego potrafili uspokoić grę w ofensywie, a świetne interwencje Mateusza Bienieckiego i Piotra Kozłowskiego sprawiły, że to Trójka budowała sobie coraz większą przewagę. Ostatecznie gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo 31:25 i dopisali do swojego dorobku kolejne dwa punkty. Była to już dziesiąta wygrana w sezonie odniesiona przez ostrołęckich szczypiornistów.

- Chłopakom bardzo zależało na zwycięstwie przed własną publicznością, szczególnie, że to już ostatni mecz w sezonie w naszej hali - podkreślał po meczu trener Radosław Żebrowski. - Brak Sławka Dmowskiego był bardzo zauważalny i w pierwszej połowie nie potrafiliśmy sobie za bardzo poradzić bez niego w obronie. Zdecydowanie lepiej nasza gra wyglądała po przerwie, poukładaliśmy grę i odnieśliśmy pewne zwycięstwo.

UMKS Trójka Ostrołęka - SPR Pabiks Pabianice 31:25 (15:14)